Wpis z mikrobloga

Budowlane Mirasy!
Czytajcie razem ze zdjęciami - https://imgur.com/a/xpNog

Znowu jest spięcie na linii architekt - firma budowlana - ja. Brzmi ono - wnęka na pralkę. Miało to być 61 cm, aby weszła pralka 60 i po 0,5 cm z każdej strony. Okazuje się niestety, że miejsca jest mniej. Nawet po skuciu tego nadmiaru tynku jest 59,5 cm...

Co poradzicie zrobić (oprócz kupienia mniejszej pralki)? Czy mógłbym częściowo skuć tą ściankę od strony wanny na wysokość pralki i tam włożyć?

Nie mówiąc o framudze drzwi...

Znów zawołam @kaziuwichura i @GallAnonim - sorry chłopaki :3

#pralka #lazienka #budujzwykopem #remontujzwykopem #budowlanka #budowa #budownictwo
  • 43
@hpiotrekh: Kupowane od dewelopera. Nie bede tam dawał płytek, zostawię białą ścianę. A przecież i tak musi być luz, jak pralka będzie ruszać się.
@kAdi: Architekt. Deweloper wystosował do niego pisma, a ten stwierdził, że oznaczenia maja charakter symboliczny :_: I rownie dobrze moge tam wstawic sobie lodowke (slowo w slowo z odpowiedzi architekta)
@farmaceut: pomyślałem, że jak z kazdej strony skujesz i będzie bez płytek to wtedy wejdzie, ale jak wyżej dasz płytki to będą w bezsensowny sposób zachodzić nad blat pralki. zmierzyłem swoją pralkę i ma bite 60cm, a jak się boki rozgięły to może i więcej

polataj z miarką po sklepach i sprawdz jak wychodzą wymiary pralek. może niektóre są odrobine węższe
Miało to być 61 cm, aby weszła pralka 60 i po 0,5 cm z każdej strony. Okazuje się niestety, że miejsca jest mniej. Nawet po skuciu tego nadmiaru tynku jest 59,5 cm...

@farmaceut: Nasz to na piśmie? Bo na podglądzie nic nie ma na ten temat.
@hpiotrekh: Jeżeli deweloper wziął dokumentację (ma pełnię wiedzy o pomieszczeniu), to on odpowiada za całość wykonania i miał postawić tak ściankę, aby po tynkach była zachowana odpowiednia odległość.

Dogadaj się, żeby postawili Ci G-K 75,95,105mm w zależności jak teraz pasuje.
@farmaceut: gdzie to takie poronione pomysły maja? Takie scianki i tworzenie wnęki na pralke to może mieć sens przy łazience 12-15m2 a nie w małej łazience w mieszkaniu w bloku. Dla najlepsza opcja byłoby #!$%@? tej scianki w #!$%@? i przeniesienie hydrauliki. Inaczej to jak się nie obrocisz będzie dupa.