Wpis z mikrobloga

@farmaceut: a te łazienki już fizycznie istnieją?
Powiem Ci, że tym projektem nie sugerowałbym się w 100%, bo nie oznacza to że kominy będą na całą szerokość ściany. U mnie wyglądało to podobnie, a okazało się, że kominy zajmowały o połowę mniejszą szerokość. Nie wiem czy taki rysunek nie wynika przypadkiem z wielkości ikonki komina w programie projektanta :?

Poza tym rura od kanalizy kibelka też przecież nie może iść w
@kaziuwichura: łazienka na dole nie istnieje :) chodzi mi tylko o ta z pierwszego piętra. Niestety nie wiem, ale jest to możliwe... rura od kanalizacji wychodzi ze środka sciany - centralnie środek kominów. Bardziej chodzi mi o to pierwsze piętro! Bo stelażu nie wolno podobno mocować w kominie , a poza rigipsem który jest przyklejony do niego pianka nic nie ma :/
@farmaceut: dokładnie, wszystko zależny od tego gdzie faktycznie idzie pion, bo wg projektu w kominie :)
i o ile na parterze nie ma problemu przesunąć go w jedną czy w drugą stronę, o tyle na piętrze dużego manewru już nie ma, grubość stropu organiczna uzyskanie odpowiednich spadków

na upartego można zamocować do tej wentylacji (o ile to kominy wentylacyjne), ale na ma bata żeby tam faktycznie szedł pion
@GallAnonim: @kaziuwichura: Panowie! Jeszcze jedna sprawa. Stelaż w tym zestawie Grohe Geo (jest to stelaż Solido) jest określony jako UNIWERSALNY. Z tego co odnajduję w interenetach stelaże do zabudowy lekkiej są stosowane do płyt GK, a ciężkiej do betonu. Czy to nie rozwiązuje poniekąd problemu montażu?
@farmaceut: Podejrzewam że nie masz foto co jest za płyt ą GK? Widzę, żę doszło jeszcze przyłącze do zimnej wody, nie trafisz mocowaniem akurat w rurę?

Wygląda to trochę tak, jakby ktoś zrobił instalację wod-kan na kominach i potem przysłonił to GK - ale to tylko domysły :)
Co do stelaża do lekkiej zabudowy to pierwsze słyszę, ja swoje montowałem do betonu. Jeżeli faktycznie tak radzi producent + za tą płytą
@kaziuwichura: Niestety, nie mam zdjecia, ale wiem! Płyta jest przymocowana do komina za pomocą pianki. Nie jes to jednolita warstwa, ale w paru miejscach walneli piankę i przymocowali płytę. Ta rura chyba wychodzi bezpośredni z dołu - mogę podpytać hydraulika, który to robił, bo zdjęć nie mam, a pamiętam tylko jak musiał skuwać.

W internetach znalazłem, że są dwa rodzjae stelaży - do lekkiej i ciężkiej zabudowy. Lekka to GK, a
@farmaceut: a mocowania tego stelaża w ścianie są do pustych przestrzeni?
Jeżeli GK jest na piankę to opcja zamontowania tego na GK odpada, bo pianka nie utrzyma tak obciążonej płyty.

Jesteś pewien, że u innych zamontowali to w kominie? Ogólnie jeżeli to jest wentylacyjny to nie problem się tam przewiercić, ale dużą uwagę trzeba zwrócić na mocowanie. Musisz dać coś co się zaprze w środku, dodatkowo pamiętaj, że w kominie będziesz
@kaziuwichura:

Tego nie wiem... Aha :3 A gdybym dokleił jeszcze jedną ściankę do tej gotowej - na wysokość stelażu?

Popatrz jak zrobili jedno (zdjęcie). 100% wentylacja. Jedynie ten najbliższy kąta to od Viessmana na dole, ale przecież stelaż i tak będzie centralnie umiejscowiony.

Co masz na myśli ze zwróceniem uwagi na mocowanie i zaparcie w środku? Trochę nie rozumiem o co chodzi Ci ze ścianką w kominie ;3
farmaceut - @kaziuwichura: 

Tego nie wiem... Aha :3 A gdybym dokleił jeszcze jedną...

źródło: comment_cjVtuEe04j90KpNN02mR6hAQRFDknJfz.jpg

Pobierz
Co masz na myśli ze zwróceniem uwagi na mocowanie i zaparcie w środku? Trochę nie rozumiem o co chodzi Ci ze ścianką w kominie ;3

@farmaceut: https://forum.budujemydom.pl/static/attachments/monthly_2017_04/pustak-kominowy-z-ceramiki-DYMOWY-.jpg.5245372427ada51e93e399e598b46f8c.jpg

tak wygląda bloczek kominowy w środku, chodzi mi o środek, który jest okręgiem.
Ogólnie najbezpieczniej będzie podmurować tak jak pisze @GallAnonim. Masz 100% pewności, że Ci kibel nie spadnie. Do GK i komina bałbym się to montować. Może są na to jakieś patenty
@GallAnonim: Myslalem o tym, tylko co - najcienszy Ytong, zeby zbytnio nie zmniejszyla sie lazienka?
@kaziuwichura: Tylko ten komin od zewnątrz to jest jakiś taki żwirowaty bardziej. Wyglada jak zaschnieta wylewka betownowa b-25, którą wypełniałem na dole posadzke...