Wpis z mikrobloga

Co ten speedfan to ja nawet nie. Jako, że mój komp chodził ostatnio jak odrzutowiec, postanowiłem zmniejszyć rpm na sysfanach (już ustawienie tego jest super nieintuicyjne, ale ok). Ustawiłem sobie zaplanowaną akcję, żeby speedfan odpalał się razem z kompem, ale został chyba największy problem. Jak ustawić:
1. żeby po starcie samo zapamiętało ustawienia rpm tak jak na screenie (20% na sysfan czyli około 800rpm)
2. żeby podczas stresu sysfany działały według jakiegoś ręcznego wykresu rpm względem temperatury.

Halp mirki, bo ja chyba nie jestem into pc (,)
#pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta #oc
Machinae_Supremacy - Co ten speedfan to ja nawet nie. Jako, że mój komp chodził ostat...

źródło: comment_i8J44VEdOAugPL9fbt8xsWXT2PLO3Xyp.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Machinae_Supremacy: w ustawieniach jest wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wejdz w configure i advanced fan control tam możesz sobie ustawić prędkość do temperatury.

jak chcesz żeby program na wyłączeniu nie przywracał 100% to configure>options i odznacz set fans to 100% on exit.
  • Odpowiedz
@Machinae_Supremacy: jak chcesz to ustawić dokładnie?

bo jak tylko mniejsza prędkość do x temp, i potem większa od x to wystarczy tylko w zakładce SPEEDS zmienić minimum i max(zaznacz automatically variated), potem w zakładce TEMPERATURES masz desired. Jak temperatura przekroczy desired to wiatrak wskoczy na max obrotów, jak poniżej desired to min.
Po ustawieniu tego wszystkiego musisz tylko zaznaczyć AUTOMATIC fan speed(główne okienko)

W advanced możesz to ręcznie i lepiej rozplanować,
  • Odpowiedz