Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się na zmiana auta, cena ok 30-40 k, głównie zależy mi na taniej eksploatacji i gaz lub możliwość zagazowania. Do tej pory miałem diesla, jednak koszty serwisu nie wychodzą aż tak tanio.
Nie mam specjalnych wymagań, auto to środek transportu, rocznie robię ok 30-35 k km, do pracy mam 40 km w jedną stronę, często trasy ok 200 km,
Zastanawiam się nad nissan ASX (ze względu że to mały outlander :p) lub saab 9-3, biore pod uwage również skodę octavie lub superba, ale do tej pory jezdziłem VAGiem i chyba czas na coś ciekawszego

W jeden poście zawre pytanie od mojego taty, te same wymagania ale budżet do 20 k

Biorę po 100 zł i słucham państwa
#auto #handlarzmirek #auta
#motoryzacja
  • 20
@ArchitectTravel: mondeo, lexus is lub ls (ale to starsze roczniki, zagazowac sie da), w tej cenie starszego (2012) i40 tez kupisz. Wszystkonpolecam w benzynie, mondeo moze miec ecoboost to nie zagazujesz ale lexus sie nadaje :) male outlandery imo sa do bani, ani aoutlander ani kompakt.
@ArchitectTravel: tez tak myslalem. Bylem nawet gotow wydac 2x Ty za nowszy rocznik. Przejechalem sie 2 letnim i40 i... stwierdzilem ze lepiej miec starsze auto lepiej wyposazone w klasie premium niz nowsze ale "gorsze". Lexusa bedziesz mial z rocznikow gdzies 2005-2007, silnik wolnossascy wytrzymujacy ponad pol mln km, wyposazenie ma wszystko lacznie z BT, super wykonczenie. Ja bym sie powaznie zastanowil ( ͡° ͜ʖ ͡°). W koncu
@ArchitectTravel również polecam astrę j 1.4 - w tych pieniądzach znajdziesz rozsądny egzemplarz. Wnętrze może nie urywa, ale polecam się przejechać i wtedy wyrobić sobie zdanie. Generalnie ciężko zestawić astrę z avensisem czy asx-em - pytanie jak dużego bagażnika potrzebujesz i czy celujesz w młodsze czy starsze auta?
@karlx: jestem obecnie singlem ale mam 195 cm wzrostu wiec małe samochody są zazwyczaj dla mnie ciasne, na pewno spojże na ta astrę bo na wykopie w sumie wielu ją poleca. Mój główny cel to obniżenie kosztów dojazdu do pracy i serwisu. Mój obecny samochód spala 6,5 diesla na 100 w cyklu mieszanym i nie jest to zły wynik ale w ciagu miesiąca dojazd kosztuje mnie ponad 500 zł, z drugiej
@ArchitectTravel: z tych rocznikow (2005 - 2008) to bez problemu gaz zalozysz bo to zwgkle wolnossace silniki sa. Minus jest taki, ze to bedzie duzo palic :). Lexus to toyota woec o jakosc nie ma sie co bac, jeski chodzi o koszty serwisu to nie wiem bo nie mialem.
@kefas_safek: właśnie poczytałem, w zależności od nogi i instalacji od 10-15 litrów gazu, jednak wiadomo 2 litry v6 i ponad 200 km musi swoje wypić, serwis to może być różnie zawieszenie wielowahaczowe, amorek przód 400 zł, łożyska i może być trochę ciasny dla mnie. Jednak na pewno wole lexusa niż BMW lub audi