Wpis z mikrobloga

@sakfa: jak dostalem w PL rachunek za brak biletu parkingowego i przkroczenie predkosci o 6km/h z NL to przestalem doceniac te ich tajemna sztuke wysylania listow za granice... ;)
  • Odpowiedz
@adriano357: ale zdajesz sobie sprawę, że jak obywatele Holandii chcą przepisać auto to idą do lokalnego punktu PostNL i w 5 minut jest zmieniony właściciel pojazdu? Do RDW to tylko jak jesteś zza granicy...
  • Odpowiedz
  • 0
@eSeraph 5 minut trwa sam proces który dla osób przyjezdnych jest dość nie jasny, z racji braku Holenderskiego dowodu trzeba odebrać świstek z urzędu miasta. Sam Holender który sprzedawał auto zapomniał jakiegoś papierka i trzeba było sporo kombinować. Przyzwyczaiłem się do prostego załatwiania takich błachostek a nie biegania od urzędu do urzędu
  • Odpowiedz
@adriano357: Ale wyjmij kołek z tyłka ;) Ciesz się, że wizy nie masz do NL, a nie tylko narzekasz. Logiczne, że potrzeba więcej papierów od imigrantów i to w każdym kraju. Porównywanie do Polski, której jesteś obywatelem, jest totalnie z dupy. Bez odbioru ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@perki51 Nie nie w każdym, pozatym dla czego mam się cieszyć że nie potrzebuję wizy? Jak byś nie zauważył istnieje unia europejska w której można się poruszać swobodnie bez choć nie wiem jak tam u Ciebie z tym jest.
  • Odpowiedz
@perki51: @adriano357: co wy miśki, kupowali auto w NL, czy bazują swoją wiedzę na tym co znajomki mówią... Procedura kupienia auta jest dokładnie taka sama dla Holendra jak i dla Polaka. Jedyne "utrudnienie" to to, że trzeba pokazać holenderskie prawo jazdy (które, niespodzianka, każdy Polak może sobie wyrobić jeśli posiada polskie prawko). Gdy nie masz holenderskie prawka, pokazujesz zaświadczenie z gminy i tyle. Do RDW idziesz jeśli chcesz auto eksportować,
  • Odpowiedz
  • 0
@paranoiddd a zakładając że przyjeżdżam z Niemiec po samochód, nie mam przecież świstka z gminy że jestem zameldowany w holandi ani holenderskiego prawojazdy. Btw wiesz może jakie są koszty wymiany europejskiego prawka na holenderskie?
  • Odpowiedz
@adriano357: wybacz, założenie było, że jesteś rezydentem NL :-) Koniec końców, procedura wygląda tak samo (wyrejestrowanie auta w RDW + zdobycie tablic zjazdowych), z tym, że podczas kupowania auta musisz zaznaczyć, że idzie na export od razu - nie ma wtedy wyjścia na pocztę ;-)

Cena dokumentu zależy od gminy - gmina Tilburg w której chciałem dokonać wymiany podała koszt 50 euro... (ogólnie babka doradziła mi, że lepiej będzie zostać przy
  • Odpowiedz