Wpis z mikrobloga

Ej przyjaciele, znacie jakieś filmy typu "into the wild"? W sensie o takiej ucieczce (z angielskiego "escape xd), że p--------ć wszystko, wyjechac w bieszczady i jakieś tam przygody po drodze czy coś. Jak znacie to nie krępujcie się i mówcie. Wrzucam ładne drzewka na zachętę.
B.....a - Ej przyjaciele, znacie jakieś filmy typu "into the wild"? W sensie o takiej...

źródło: comment_djDaIpQVTzZf2lJPBQWTFE6oMtyhcdtI.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cockatrice: jakie mialas odczucia? wedlug mnie film w bardzo plytki sposob przedstawial podzial na "wyedukowanych" odrzucajych cywilizacje i glupich dzieciakow z konsumpcjonistycznego swiata.
Koniec koncow nieumiejetnosc socjalizacji ze strony dzieci tez nie zostala pokazana jako jakas ogromna wada tylko raczej ulomosc zlego zachodniego swiata.
Nie lubie filmow ktore nie zostawiaja otwartych pytan tylko sa chamsko czarno-biale
  • Odpowiedz
@steve__mcqueen moim zdaniem pokazał życie w zgodzie z naturą świata jako utopię, bardzo piękną, ale jednak naiwną i końcówka filmu ewidentnie pokazała, że nie da się tak żyć, bo robi się sobie, a przede wszystkim swoim dzieciom krzywdę. Mój niebieski zaś był zachwycony utopijnym obrazem i nie wychwycił tej przestrogi.
  • Odpowiedz
@Cockatrice: juz nie pamietam tak dobrze filmu i koncowki, ale ja mialem wrazenie ze film, jesli pokazuje zle strony takiego zycia, to robi to w lagodny sposob i mimo wszystko przekaz jest anty-kapitalistyczny. nie robi tego w 100% bezposredni spsob, zeby aspirowac do miana sztuki, ale jednak subiektywnosc przekazu jest duza.

ale moze jest tak jak piszesz, musialbym sobie odswiezyc ;) a Twoj niebieskie to mocny idealista w takim razie
  • Odpowiedz
@BezwzglednaKapibara: z tym że Dzika droga też jest na podstawie autentycznej historii

a o tym czym się może skończyć wyprawa na odludzie jest też film "127 godzin", również na podstawie prawdziwej historii
  • Odpowiedz