Wpis z mikrobloga

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

W 1984 w ramach policyjnej ekspedycji dwie osoby (nepalski policjant i Szerpa) wspięły się na Mount Everest celem zniesienia ciała Niemki na dół, ale również i one poniosły śmierć.


@Budo: Nie ruszac zmarlego.
  • Odpowiedz
@BijcieMasterczolki: po zdobyciu Broad Peak zimą zginął Tomasz Kowalski i Maciej Berbeka. Rok później ruszyła wyprawa mająca na celu pochowanie tej dwójki, wyprawą dowodził brat Berbeki, również himalaista. Znaleziono ciało Tomka, które spoczywało na głównej ścieżce, o ile tak można to nazwać. Jego zwłoki zostały pochowane na uboczu. Macieja nie odnaleziono, jednak prawdopodobnie wiadomo do której spadł szczeliny.

Niesamowity wyczyn, nie mi osądzać, czy było warto. Rodzinie, w tym pewnie
Pete1 - @BijcieMasterczolki: po zdobyciu Broad Peak zimą zginął Tomasz Kowalski i Mac...

źródło: comment_ibb1BE5xUaEADdO9Z1Zt6aUyEiTZj0I5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pete1: ten murzyn z wyborczej, którego ceniłem (czas przeszły niestety) za m.in. Dziennik Kołymskie, wywołał wielkie kontrowersje związane z tą książką. Według himalaistów mocno minął się z prawdą i popadł z nimi w spory konflikt. Artykuły na ten temat do znalezienia w internecie.
  • Odpowiedz
@bryli: czytałem o tym, ale trzeba też wziąć poprawkę na to, że Jacek Berbeka to podobno jest bardzo trudny do współpracy człowiek, aż dziw, że go Bader w końcu namówił na zabranie go ze sobą.
Mi twórczość murzyna nigdy nie podchodziła, czytałem Dzienniki Kołymskie, nie przebrnąłem w całości przez Białą gorączkę, a upewniłem się, że jego styl nie jest dla mnie po przeczytaniu Długiego filmu o miłości.
  • Odpowiedz
@kopszmercen: takie zamrożone ciało to kawał bryły o wadze grubo ponad 100kg, więc raczej nie ma mowy o klasycznym pochówku na takiej wysokości. Wystarczy przeniesienie w nieuczęszczane miejsce i ewentualnie przykrycie kamieniami, jeżeli jest możliwość to najlepiej spuścić ciało w jakiejś szczelinie. Nie pamiętam jak było w przypadku Tomka, chyba go po prostu przenieśli i postarali się czymś przykryć - i tak nikt go nie będzie widział, jeżeli nie będzie
  • Odpowiedz
@kopszmercen: tylko generalnie nikt nie robi wypraw po ciała, to bardzo rzadkie przypadki. A jeżeli ktoś umrze na szlaku, jakiś członek wyprawy, to po prostu nie robi się nic, albo wykorzystuje to, co jest pod ręką. Piotra Morawskiego opuszczono w szczelinie, ciała Kukuczki nie szukano, nie było sensu, chociaż oficjalnie ciało zostało pochowane - aby uniknąć problemów z odszkodowaniem, dziedziczeniem.
  • Odpowiedz