Wpis z mikrobloga

@Gasquet: Obróbka na pewnym poziomie jest nieodzowną częścią zdjęcia, samo to, że musisz zdjęcie wywołać z często bardzo surowego RAW'a. Tu akurat mi się widziało zrobić to w czerni i bieli bo pogoda pochmurna, bardzo mało "koloru", zobacz jak to wychodzi "z puchy" bez podkręcania czegokolwiek, też jest prawie monochromatyczne.
Pobierz elemenTH - @Gasquet: Obróbka na pewnym poziomie jest nieodzowną częścią zdjęcia, samo...
źródło: comment_JaYWuFa1LlLjgyBo6UkD1lBjXcpD6X2Z.jpg
@elemenTH

Nie znam się na fotografii, po prostu jako laik jestem poirytowany tym, że ktoś się rozpuszcza nad swoim zdjęcie po milionowej obróbce i wcale nie chodzi o Ciebie, ale całe środowisko.
@Gasquet: stary ale każde zdjęcie jest obrobione, każde na pewnym poziomie a ten poziom osiągasz wtedy kiedy focisz w RAW a nie jpg, każdego RAW'a trzeba "wywołać". Zdjęcia JPG z aparatu też są obrobione, podkręcone kolory, kontrast itp żeby zdjęcie ładnie wyglądało prosto z aparatu i jest to robione automatycznie, surowy obraz z matrycy często jest powiedzmy tak mega potocznie "wypłowiały", bardzo płaski. Obróbka jest częścią zdjęcia, po prostu, każdy ma
@elemenTH

Czaje o co chodzi, ale Ty zmieniłes na czarno-białe co zmienia często szczegóły, podczas gdy bez tego filtra lepiej wygląda, przynajmniej naturalnie. Takie przekłamanie rzeczywistosci.
@Kotlet-Schabowy: miało być prosto jak od linijki no i kurde trafiłem moment, że molo było puste i to o 15 :) Poszedłem w cz-b bo jak widać wyżej pogoda mega pochmurna i nie było za bardzo co zrobić z kolorem.

@Kruxon: najbardziej klimatyczne miejsce w trójmieście jeżeli chodzi o molo

@Admiinistrator: lubię symetrię