Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Ostatnio żaliłem się na #zakupyzchin, ale jednak z czystym sumieniem mogę polecić #ibuygou
Zamówiłem #xiaomi A1 - miała być dostawa z magazynu na terenie EU żeby nie bawić się w opłaty. Okazało się jednak że mają jakiś przypał i chcą wysłać z Chin, zobowiązać się do pokrycia podatków. Niechętnie ale się zgodziłem.
Przesyłka została wysłana DHLem, jak tylko dotarła do Polski (około 3-4 dni po wysyłce!). Dostałem mailem od DHL formularz dotyczący zawartości paczki z prośbą o przesłanie również potwierdzenia zamówienia i potwierdzenia z Banku / PayPal. Do paczki zostało doliczone 225 PLN VATu.
Następnego dnia paczka była już w drodze do mnie i gdyby nie Kurier połówek to miałbym już telefon. Niestety musiałem odebrać telefon 2 dni później z magazynu przy Okęciu.
Po wypakowaniu telefonu odrazu przesłałem zdjęcie faktury od DHL + potwierdzenie zapłaty na rzecz DHL (płaciłem kartą).
Kolejnego dnia miałem zwrot na koncie PayPal!
#chinskiecuda #dhl #matkaboskabezvatoska
No i wołam: @Ibuygou - piątka!
  • 8
@JRtI normalnie musisz dokupić "ubezpieczenie" na zwrot podatków.
Jako że z ich winy paka została ovatowana to wzięli to na swój koszt. Ogólnie jakoś ultra tanio tam nie jest - ale dałem się przekonać gwarancji na terenie UE. Chociaż mam nadzieję że nie będę musiał skorzystać
@Pitey_Pablo tak jak wyżej pisze @Crock92
Sama paka z poczty polskiej do Chin, choćby miała być polecona, to jakoś wychodzi 20-30zl także bez dramatu myślę. Podobnie do Hiszpanii jak będzie trzeba, ale prawie 90% telefonów marki Xiaomi (I tylko tej marki) obsłuży micenter.pl :)