Wpis z mikrobloga

@nihilista_memiarz: tu się zgodzę, na szczęście osobiście do menu już się przyzwyczaiłem a mnogość konfigurowalnych przycisków pozwala na spoko ergonomiczne ustawienia. Osobiście brakuje mi może 1-2 funkcjonalności w obecnym A7R II (jeśli chodzi o menu)

@kuraku: no ale był już 24-70 i o tym mówię. Po prostu zastanawiam się czy różnica między 24-70 a 24-105 jest aż taka wielka i ważna (pytam bo sam zastanawiam się nad zakupem jednego z
@sorek: 24-70/4 nie był wart dopłaty wobec 28-70, a 24-105 jest już zauważalnie innym zakresem. Do tego SSM i fajny design.
Ale oczywiście też trzeba poczekać na testy. Aczkolwiek Sony jeszcze żadnego kasztana FE nie zrobiło, więc nie sądzę, żeby tu było inaczej.
@nihilista_memiarz: bardzo. Miałem Canon 6D na 3 tygodnie przed tym jak mi A7R II przyszedł i powiem że już nigdy normalnego viefindera nie chce widzieć :D Focus peaking, zoom, histogram, levele i tysiące innych przydatnych rzeczy pod ręką (właściwie pod okiem) jest nieocenione. Szczególnie w skrajnych warunkach oświetleniowych (pod słońce lub w ciemności) jest to bardzo użyteczne. No i wiesz w 100% jak będzie wyglądało zdjęcie przed zrobieniem.

@kuraku: prawda.
@sorek: 10 fps, joystick, EVF (porównując do lustrzanek), dwa sloty SD (niestety jedno UHS-II :/), AF, stabilizacja, filmowanie i cała reszta plusów, które mają wszystkie bezlusterkowce.

Od dawna myślałem nad przejściem na Sony i wiem, że a7R II ma większość z tych funkcji, ale brak dwóch slotów na kartę i mała szybkość uniemożliwiały mi przejście. Właśnie mam zamiar kupić metabones, bo na w Canonie używam w większości Sigm ART i nie