Wpis z mikrobloga

Mireczki, dopadła mnie kontuzja, której nigdy wcześniej nie miałem, a konkretnie jest to chyba coś z karkiem/brakiem/łopatka (coś z tych 3 albo wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Generalnie podczas wyciskania sztangi na ławce płaskiej czułem jakby coś mi się ruszyło w łopatce (jedną mam wyżej niż drugą od kiedy pamiętam) po czym do tego naciągnąłem sobie przy okazji kark xD. Jestem już 2 tygodnie od tego zdarzenia, ból trochę lżejszy ale dalej boli, a do tego mam problem z podniesieniem ręki na wysokość barku (bardzo mocno czuje wtedy łopatkę, ale nie czuje przy tym bólu). Miał ktoś coś takiego albo ma pomysł co mogło wybuchnąć? Jestem zapisany do ortopedy ale jeszcze se trochę poczekam ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#silownia #kontuzja #mirkokoksy
  • 3
  • Odpowiedz
@anzeeen: Często przyczyną bólu w obrębie stawu barkowego jest zapalenie ścięgien mięśni, zwanych stożkiem rotatorów. Zazwyczaj zapalenie dotyczy ścięgien mięśni:

nadgrzebieniowego,
podgrzebieniowego,
  • Odpowiedz
@Artur-: no myślałem własnie, że może być rotator. Jest opcja, że to łopatka przejmuje ruch ze względu na uszkodzenie rotatora (to by mogło wyjaśniać czemu bardzo mocno ją czuje, i z tego co robiłem se zdjęcia to wygląda dziwnie) ?
  • Odpowiedz