Wpis z mikrobloga

Całą inżynierkę udało mi się przetrwać bez laptopa jakiegokolwiek. Teraz magisterka i stety czy niestety projekty bardziej rozbudowane a więc i trzeba na bieżąco konsultować niektóre sprawy z prowadzącymi. Dlatego szukam jakiegoś laptopa do 1200-1400zł używkę a raczej poleasing. I co najważniejsze ma śmigać na tym solid edge / solid works czy inne programy cadowskie bez zająknięcia więc obstawiam, że procesor musi być co najmniej coś z i5 i 8gb ramu. Do tego przydałoby się fhd - wygoda pracy. Minimum 14" a myślę, że 15" byłoby najrozsądniejsze.
Co szukać? Jakie modele? Thinkpad Latitude? Elitebook? Coś starszego czy nowszego ale mniej pancernego?
Myślałem nad jakimś T530 lub W520 ale sam nie wiem.

Do tej pory korzystałem z PC, na PC nie mam problemów z wydajnością więc nie wiem tak naprawdę jaki procek traktować jako sensowne minimum.

#laptopy #thinkpad #solidworks
  • 10
@Pustulka: Cóż, na chwilę obecną nie widzę nawet słabszych konfiguracji w tej cenie, ale zarzucę obserwowanie, może coś się pojawi w niedługim czasie. Niestety muszę dosyć szybko coś kupić, bo mam na to niecałe 3 tygodnie :/
Może ktoś wie gdzie jeszcze można szukać takich okazji po za allegro i OLX? Próbowałem po różnych forach jeszcze szukać ale raczej nie wystawiają.
A może spróbować samemu znaleźć np. w Belgii? Bo miałbym możliwość sprowadzenia z Belgii laptopa :)
Cóż, dziękuję @Pustulka i @nocneszczury za cenne porady :)
Udało mi się wyrwać 8570w w dosyć atrakcyjnej cenie 1500zł z wysyłką w konfiguracji i7 3820qm + 16 gb ramu + 256gb dysk SSD + 500gb dysk HDD i niestety grafika AMD M4000. O i bajer jeszcze - podświetlana, polska klawiatura (bez naklejek spolszczających etc. :P)
W sumie ogólnie ładna sztuka, trochę na krawędziach w gniotek jest w tej blaszce niestety ale to
@LrPrl: 8570w tez bralem pod uwage, chociaz ja dla mnie nie ma jak thinkpadowa klawiatura ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do tych wad to reklamuj, przeciez wprowadził Cie w błąd , przynajmniej jesli chodzi o gniazdo baterii.
@nocneszczury: Prywatny sprzedawca, więc w grę wchodzi co najwyżej zwrot lub opuszczenie ceny jeszcze trochę. Zwracać nie chcę chyba raczej jeżeli się zgodzi wolałbym co by oddał mi część kasy za tą blokadę o ile da się ją wymienić. A dysk to już zorientowałem się, że brakuje tylko kieszeni, koszt 25zł na allegro więc zaraz zamawiam :)

W sumie fakt, siostra ma l512 i tam klawiatura wygodniejsza. W sumie cały laptop