Wpis z mikrobloga

#muzyka #muzykaelektroniczna #alternativerock #synthpop #mirkoelektronika #polecamdrgorasul
Ulver i Zabójstwo Juliusza Cezara. Jeden z najbardziej udanych albumów jakie ostatnio słyszałem i jeszcze żadnym albumem Ulver mnie nie kupił jak zrobił to "Juliuszem". Jest elektronicznie i gitarowo, miejcami nawet tanecznie, a uzupełnione niesamowitym wokalem całość tworzy solidny i spójny klimat.
Dobrze słychać tu inspiracje latami osiemdziesiątymi m.in. Talk Talk, Floydami z Gilmourem, Depeche Mode czy bardziej współczesnymi Nine Inch Nails i Covenant. Słucha się jednym tchem od początku do końca i ma się ochotę wrócić po więcej, taki jest ten album. W tematach oprócz Juliusza Cezara przewijają się wątki z wieków minionych czyli - śmierć Księżnej Diany, strzały do Jana Pawła II, żywot Św. Teresy i wspomnienie czarnego domu Antona Szandora LaVeya. Ogółem niezła mieszanka. Chciałem wrzucić jeden kawałek, ale po prostu nie mogę, ten album to całość. Polecam zasięgnąć po tę muzykę, na tę porę roku to świetny wybór.
dr_gorasul - #muzyka #muzykaelektroniczna #alternativerock #synthpop #mirkoelektronik...