Wpis z mikrobloga

Dawno nie używałem gotówki, ale dziś dostałem trochę metalowej reszty i ja sie pytam kto wprowadził takie brzydkie rewersy jako wzór 2017?!

Komu przeszkadzał obecny? Te linie dookoła, ten krzywy napis w kształcie "U". Kto to zatwierdzał? Na początku myślałem, że to mocno nieudana podróbka.

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_obiegowe/opisy.html#zl1nmw

#numizmatyka #monety #piekloperfekcjonistow #nbp
TytanowyLucjan - Dawno nie używałem gotówki, ale dziś dostałem trochę metalowej reszt...

źródło: comment_YmFCHeRxOZafINX1B8hfRgaVv6pcQTls.jpg

Pobierz
  • 18
@Tytanowy_Lucjan: Jakbym to na żywo zobaczył, to bym pomyślał, że jakąś nieudolną podróbkę dostałem. Co za gówno. Po co było zmieniać, nie wiem.

OK, trudniej podrobić. To dobry powód, ale powinna być jakaś akcja informacyjna, a nie rok się kończy, a ja się o tym dowiaduję z wpisu na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alpharelax: No rzeczywiście. Dobrze się czegoś nowego dowiedzieć. Chociaż bez sensu w takim razie przedstawiane są zdjęcia monet. Skoro orzeł jest ważniejszy to na wszelkich ilustracjach pewien być ukazywany jako pierwszy.

A tak, błędne przekonanie się szerzy wśród plebsu przez lata i dopiero numizmatycy nieofici, (do których się teraz mogę zaliczyć xD) mogą ich z tego błędu wyprowadzić. Co też i ja będę czynił. Dzięki ʘʘ