Wpis z mikrobloga

Czy może ktoś polecić jakąś konkretną restaurację lub kawiarnię z dobra pitną czekoladą (ale kurde czekoladą a nie kakao z dystrybutora!). Kiedyś pyszna gęsta czekolada była w Cafe Balsam, ale to było lata temu i już jej nie sprzedają. W Pikawie jest taka średnia. Nawet dobra jest w Wedlu w Galerii Bałtyckiej ale chodzi mi bardziej o jakąś w Gdańsku w centrum bo nie będę do Galerii jechał na czekoladę:)
Chyba, że ktoś może polecić jakąś kupną z internetów, gdzie rzeczywiście będzie to czekolada a nie cola cao.
#gdansk #pytanie #czekolada
  • 6
@aktualnosci1: Po co kupować z internetu jakieś proszki, jak zrobienie samemu gorącej czekolady jest bajecznie proste? Wystarczy kupić dobrą gorzką czekoladę, mleko, plus przyprawy do smaku wedle gustu. Podgrzewasz mleko, dodajesz pokruszona czekoladę, rozpuszczasz ją w mleku w ilości takiej jaka ci odpowiada (im więcej tym będzie gęstsza) przyprawiasz tym czym lubisz i masz prawdziwa gorącą czekoladę, a nie jakieś substytuty z paczki.
@KilY: Wiem wiem. Bardziej chodziło mi o takie czekolady typowo do rozpuszczenia jak jakieś belgijskie w granulkach, bo niestety te ze sklepu jak rozpuscisz to nie maja takiego aromatu jak np ta czekolada, ktora byla kiedys w Balsamie.