Wpis z mikrobloga

Niedawno odkryłem dosyć fajny serwer starego Helbreatha który dopiero powstaje. Hostuje go Drajwer i to co wyróżnia ten serwer to HB odpalone w... przeglądarce! Koniec ze ściaganiem klienta, instalowaniem, wgrywaniem pliku exe żeby łączyć się z serwerem. Wchodzisz na http://helbreath.rocks/HelGame/ i puf! Działa!
Od lat nie grałem i jak usłyszałem pierwsze nuty muzyki w tle (oczywiscie jak zawsze fatalnej jakosci) aż mi się łezka zakręciła. Ja pamiętam jeszcze czasy starego HBPL w wersji 2.20 i pozniej kolejnego HBPLD już w wersji 3.5x. Całym podwórkiem zmawialiśmy się na raidy po Ethernal Fields lub Aresden Garden. Zabicie Ettina to był wyczyn. Jeden kolega, nałogowy grinder, był znany ze swojego immunity na magie - jedyny pełny set z wysokim procentem MR. No i oczywiście godziny spędzone na Promised Land i później w Dungeonach.
Jak już o Dungeonach mowa to lubiłem też logować się w nocy do gry kiedy prawie nikogo nie było i kopać skałki. Na początku było z tego kupe hajsu, ale później miałem już popisane makra do automatycznego ćwiczenia Manufacturingu ;)
#helbreath #mmorpg #wspomnienia
  • 1
@Grizwold: Co jest dla mnie najciekawsze w tym serwerze to fakt, że klient dalej jest napisany w C++ ale żeby działał w przeglądarce kompilowany jest on do JavaScripta :D Nie myślałem że to możliwe a tu proszę. Jak to jest zrobione? Googlaj: Emscripten & asm.js