Wpis z mikrobloga

@brmstufldigart: Plik wykonywalny zajmuje 64k, ale tak dokładnie nie wiem. Interesuję się głównie sceną Amigową i C64, ale tam platformy są ograniczone sprzętowo. Co do PC nie jestem do końca pewny jakie są minimalne..lub maksymalne wymagania sprzętowe. Dopiero w to "wchodzę", ale i tak jestem pod wrażeniem. Są konkursy 8k a nawet 4k i też demka super wyglądają! Trochę "kuchni" jest w tym filmie, który kiedyś wrzuciłem :
https://youtu.be/iRkZcTg1JWU
  • Odpowiedz
@les: No co mam powiedzieć? To jest miazga! jestem dzieckiem lat 70 tych i to się w moich konwenansach nie mieści! To jest poziom..hard?... to nawet nie jest ta skala!
  • Odpowiedz
@adachoo: Czasy się zmieniają.. też miałem trochę przerwy od scenowania i dalej jestem w szoku jak wysoki jest teraz poziom. Zaczynałem od spectruma :) Amiga też była przez kilka lat.
  • Odpowiedz
@adachoo: Współcześnie najczęściej jest podział na oldchool intro (amiga, 8bit etc.) i pc intro. W przypadku pc jest zawsze mocna maszyna z nowoczesną kartą graficzną itp. Można korzystać z tego co oferuje karta - opengl/directx/pure software to już zależy od kodera. Przykładowa konfiguracja maszyny z party z tego roku:

CPU: Intel Core i5-6600K @ 3.50 GHz
Memory: 16 GB DDR4
Graphics: NVIDIA GTX Titan X
OS: Windows 10 64-bit (with the latest DirectX and common
  • Odpowiedz
@les: Na PC...4klang jest do tworzenia muzyki o ile się nie mylę?...Czytałem gdzieś o Addict od Conspiracy do tworzenia dem, oni rzeczywiście udostępniają swoją technologię? Możesz coś rozwinąć?
  • Odpowiedz
Można korzystać z tego co oferuje karta - opengl/directx/pure software to już zależy od kodera.


@les: @adachoo: No właśnie dlatego też da się upchnąć tyle w 64 KB. Natomiast wszyscy wiedzą, że prawdziwym osiągnięciem jest zrobienie czegoś dobrego tylko na procesorze :)
  • Odpowiedz