Wpis z mikrobloga

Chciałem nabyć zegarek z jak najdokładniejszym wskazaniem godziny (choć moim zdaniem wszystkie zegarki z założenia powinny takie być). Wyczytałem, iż muszę poszukać zegarków z funkcją: Radio Controlled, Wave Ceptor lub Multi Band. Podstawowe założenia: czytelna godzina, datownik i dzień tygodnia. Przedział cenowy 1-2 tys.

Zacząłem szukać i się zaczęło. Totalny festiwal pokręteł i wskaźników. Cyrk. Im więcej tym lepiej! Im bardziej efekciarskie tym fajniejsze, droższe. Wskaźnik strefy czasowej, wskaźnik 24 h na obręczy - z 3 literowymi skrótami miast w Europie, na świecie, poziom naładowania baterii, podziałka sekundowa podzielona na 4, AM-PM - bo po cugu alkoholowym możesz mieć problem, no i oczywiście nieśmiertelny TACHOGRAF! Bez tachografu w ogóle to nie zegarek tylko szrot! Rozumiem, iż każdy nabywca co drugiego zegarka musi mieć dual-time bo przecież jak będzie w podróży służbowej w Burkina Faso to byłoby wielkim nietaktem zadzwonić do teściowej o 2 w nocy, podczas gdy czas lokalny będzie oscylował około południa! Od zwykłego spojrzenia na taki zegarek w jednej sekundzie można dostać strita i wylądować na najbliższej okulistyce ale nie dowiedzieć się która jest godzina.

Druga grupa to Casio G-Shock. Tu jest jeszcze gorzej. Szkoda strzępić języka. Design z lat 90. Niemal niezmienny! Szacunek. Tylko zderzaki coraz to w innych miejscach i kolorach. Żeby się szkiełko "nie pękło" o rampę w oborze. Brakuje tylko rozwijanej linki na szpulce pod kopertą do wyciągnięcia Golfa 3 z błota na wiosnę. Nie wiem może i nawet jest - nie zdziwiłbym się.
Tych naprawdę minimalistycznych, z zestawem cech które mnie interesują jest naprawdę niewiele. A jeżeli już są to jest to straszna bieda pod względem stylistycznym. Hity z komunii 25 lat temu. Z ciekawości przejrzałem również te wysokich półek cenowych i tych bez "radio". Nie jest lepiej. I nie chodzi tu, żeby wynaleźć koło na nowo, nie chcę tu również kwestionować jakości (bo z całą pewnością przeogromna większość jest dobrymi zegarkami!) ani szlachetnych materiałów z jakich zostały one wykonane a jedynie wygląd.
  • Odpowiedz
@MojaPuffa Wpisz na alie "Yazole 271"
Aktualnie jestem w trakcie testów. Mam go od kilku dni i jak na razie jest ok. Różnicy w czasie narazie nie zauważyłem. A i te malutkie wskazóweczki są tylko dla picu,cały czas stoją w jednej pozycji.
  • Odpowiedz