Wpis z mikrobloga

Zakupiłem nowy komputer, pomyślałem że szybko sobie dane ze starego przerzucę kablem ethernetowym (niestety nie mam dysku zewnętrznego, a to prawie 400GB danych). No i się zaczęły schody xD Komputery połączone, niestety się nie wykrywają za cholerę. Ktoś może podrzucić jakiś tutorial (windows10), albo skrócić jak to ogarnąć?

#januszekomputerow #siecikomputerowe #lan #ethernet #windows10
  • 20
  • Odpowiedz
@Fallriv: To jak chcesz żeby kompy się komunikowały? Wchodzisz w ustawienie protokołu tcp/ipv4 i nadajesz statyczne adresy z jednej sieci. Np 192.168.1.1 255.255.255.0 oraz 192.168.1.2 255.255.255.0 na drugim kompie. Po nadaniu adresu. Po nadaniu wchodzisz pasek startu cmd ping 192.168.1.1 czy tam dwa i patrzysz czy odpowie. Jak odpowie to znaczy że się ze sobą komunikują.
  • Odpowiedz
@Fallriv: Panel sterowania-> sieć i internet -> połączenia sieciowe. Wybierasz swoją kartę sieciową(na 99% ethernet) ppm właściwiości. tam gdzie masz suwak szukasz protokół tcp/ipv4 zaznaczasz i właściowości. Tam ustawiasz adresy IP
  • Odpowiedz
@fajq: no ok, mam tam pusto faktycznie w ustawieniach.

Czyli na kompie A wpisuje w wierszu poleceń ipconfig, po czym kopiuje adresy z sekcji Ethernet IPv4 adress, teraz wklejam to również na komputerze A, tak?

Zrobiłem tak i jak pinguje to mam request time out.
  • Odpowiedz
Musisz nadać adresację obu komputerom aby mogły się komunikować. Nic nie kopiujesz z opconfig. IPconfig tylko wyświetla co masz skonfigurowane. Na kompie A dajesz adres IP 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 na drugim komputerze B 192.168.1.2 maska 255.255.255.0. Taka adresacja powinna zapewnić komunikację między kompami. Najprostszym sposobem aby sprawdzić czy ze sobą gadają wchodzisz w start-> wiersz poleceń -> komenda ping 192.168.1.X gdzie X to adres drugiego komputera.
  • Odpowiedz
@Fallriv: skoro masz kabel od routera to masz i router. Podłącz oba komputery kablem do routera, ustaw DHCP na komputerach [IP automatyczne] włącz wyszukiwanie w sieci, udostępnij folder na docelowym komputerze, ze starego wyszukaj ten folder na tym nowym kompie i kopiuj. Stawiam że router masz 10/100 więc to też trochę potrwa
  • Odpowiedz