Wpis z mikrobloga

1/30

Dość długo się do tego zbierałam, czekając na ten "odpowiedni" moment który prawdopodobnie nigdy by nie nadszedł. Od dłuższego czasu jestem bardzo nerwowa i dość ciężko mi się skoncentrować. Postanowiłam więc wrócić do #medytacja i założyć challenge. Ma on za zadanie motywować mnie do pracy, więc jeśli nic w nim nie napiszę, to zezwalam na motywacyjny kopniak w tyłek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Oprócz tego, postanowiłam zacząć regularnie przyjmować leki i witaminy (m.in. z grupy B i D3).
- Koniec z mocną kawą
- Przestać żywić się w "pośpiechu" na samych pszennych bułach.
- Pilnować się z piciem wody

- No i oczywiście medytacja.
#30dayschallenge #30dnichallenge #30dayschallange ()
  • 15
  • Odpowiedz
@Bhilobun powodzenia!
Co do picia wody polecam nosić ze sobą butelkę sportową z wodą i zainwestować w filtr do wody - wtedy więcej pijesz, nie musisz latać non stop z kubkiem do kuchni, nie wydajesz pieniędzy na wodę w butelkach i dbasz o środowisko :D

Zamiast kawy polecam yerba mate lub zieloną herbatę. Zielona herbata może nie pobudza mocno, ale zawsze coś :P

A ogólnie do wprowadzania nowych zwyczajów (prócz aplikacji konkretnie
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: dziękuję za odpowiedź!

Zamiast kawy polecam yerba mate lub zieloną herbatę.


Yerba mi nie wchodzi, choćbym się nie wiem jak starała ;P Z drugiej strony ja kawę piję zwykle dla smaku - dawno już przestała na mnie działać.

A ogólnie do wprowadzania nowych zwyczajów (prócz aplikacji konkretnie do medytacji takich jak Headspace i Insight timer) polecam aplikację habitica albo 7 weeks


Z tymi aplikacjami mam problem - próbowałam już kilku,
  • Odpowiedz
@Bhilobun: W dupie miej aplikacje do nawyków. Weź kartonik i markera i narysuj kratke 7 pól na dni w poziomie i 7 pol w pionie na tygodnie. Skreślaj codziennie X'a jak zaliczysz sesje. To bardziej motywuje. Dodatkowo postaw w takim miejscu aby było widać cały czas jak pracujesz/odpoczywasz/#!$%@? się na kompie. O aplikacji w telefonie można szybko zapomnieć.. ;)
  • Odpowiedz
@Bhilobun Insight timer lubię ze względu na genialny timer który ma opcję wyłączania powiadomień w telefonie na czas medytacji, dużą społeczność i do tego sztuczna gratyfikacja za nieomijanie dnia medytacji, która daje dodatkową motywację. Zanim jej nie zainstalowałam też nie potrzebowałam, ale ma kilka fajnych udogodnień :D i super metytacje z przewodnikiem do snu w razie problemów z zasypianiem, zdarza mi się i tego potrzebować

A habitica to taka gra w nawyki
  • Odpowiedz
@ImperiumCienia tak samo kawałek kartki łatwo zacząć ignorować jak obraz na ścianie :P jak chcesz coś ignorować to cokolwiek nie zrobisz nadal będziesz ignorował. Chodzi o przypomnienie. Czy to kartka czy aplikacja, nie ma różnicy, jedno ma tak samo plusy i minusy jak i drugie
  • Odpowiedz