Wpis z mikrobloga

Problem z komputerem.
Konkretnie z laptopem (win10).
Wczoraj po podróży pociągiem włączyłem laptopa.
Wszystko ok, gdyby nie to że boot systemu zatrzymuje się na logo Windowsa a kółeczko kręci w nieskończoność.
Wczoraj jeszcze raz jakoś wstał. I normalnie go używałem.
Zamknąłem przez windows > zamknij
Dzisiaj znowu zawieszony na kółeczku i tak od kilku minut wisi. Właśnie przeskoczył na przygotowywanie automatycznej naprawy.
Nie mam pojęcia co może być problemem.
Skoro raz odpalił to raczej nie wina hardware.

Czy ktoś się z tym spotkał?

#pcmasterrace #programowanie
#komputery #serwispc
  • 22
@19arek93: ale to nie ma nic wspólnego z "dokładnością". Smart to technologia monitorowania i sprawdzania wbudowana w firmware dysku.
Co ma do tego narzędzie do odczytu danych?
Test odczytu i zapisu danych można przeprowadzić dowolnym narzędziem - zaczynając od dd, badblocks a kończąc na kombajnach z graficznym interfejsem
@Dolan
@firetech
@19arek93
@brmstufldigart
Odpaliłem
Benchmark dysku mówi że wszystko raczej z nim ok.
Wisiała jakas aktualizacja systemu więc teraz się instaluje.
Zobaczymy co to.
Jeżeli nie pomoże to format.

Komp startuje tylko z java, stery od myszki i klawiatury mechanicznej i win defender.
Więc to nie jest raczej wina uruchamianych programów.

Aktualizacja przeszła ale znowu mieli :(
@SzCzoteckY: Daj mu czas z tą aktualizacja, potem z 3-5 restartów, niech sobie wszyzstko poukłada, jeśli to nie pomoże to format.
Btw, nie wiem czy wiesz. Samo zamykanie kompa w windows 10 (domyślnie) powoduje, że system robi pewien zrzut plików na dysk. Widoczne to jest np w połączeniu sieciowym, albo menadżerze zadań (czas pracy komputera, albo czas połączenia sieciowego). Pomocny w takim wypadku jest "restart"