Wpis z mikrobloga

@vegeciak różnica jest taka, że nauczyciele nie odpowiadają za Twoje zdrowie / życie
W dodatku mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców i jakoś musimy ich zachęcić do pozostania w kraju inaczej obudzimy się z ręką w nocniku i kolejkami po kilka lat na proste zabiegi bo nie będzie miał kto nas leczyć
@Kotel_: Różnica jest taka, że rezydent nie ryzykuje własnym życiem jak np. strażak, górnik czy policjant i jego praca nie jest równie niebezpieczna. Dalej chcesz się licytować?

Wiesz co m.in. napędza kolejki? Odsyłanie pacjentów z prywatnych gabinetów na proste zabiegi w szpitalach poza kolejnością. Ilu znam takich lekarzy, którzy po etacie w szpitalu, przyjmują jeszcze przez np. godzinkę, od 17 do 18 na parterze własnego domu pacjentów w ramach prywatnej praktyki.
@Kotel_: A ja spotkałem, i to wielokrotnie. Nie mówię o zapisywaniu poza kolejnością na operację chirurgiczną (chociaż pewnie i takie patologie się zdarzają - jak w każdym zawodzie), ale o prostych zabiegach, np. dodatkowe badanie okulistyczne, USG, usunięcie pieprzyka, itp. itd.

Co do śmiertelności... Nie mam i nie miałem zamiaru licytować się, który zawód jest bardziej odpowiedzialny czy bardziej niebezpieczny. Chciałem tylko pokazać, że każdy jest potrzebny i każdy można jakoś