Wpis z mikrobloga

#modameska #fryzura #fryzjer

Pytanko mam małe. Co zrobić, żeby włosy z totalnie ciężkich, stały się lekkie, i podatne na modelowanie? Mam strasznie potężne włosy, przez co nie mogę ich zapuścić ciut dłuższych, i całe życie muszę chodzić w krótko obciętych. Już nie mówiąc o tym, że bez używania jakiegoś lepszego produktu do włosów, kompletnie nie da się ich układać, przez co wyglądają totalnie obrzydliwie. Obecnie używam pomady wodnej Rauzela(niebieska świnia), i dosyć dobrze sobie radzi z chwytem, ale wolałbym zrezygnować z mojej obecnej fryzury, i nieco zapuścić moje włosy.

Rozumiem, że aby uzyskać taką lekkość włosów potrzebny będzie jakiś konkretny szampon i odżywki, więc bardzo bym prosił o napisanie mi konkretnych produktów.

Zależy mi na typie włosów mniej więcej takim jak na obrazku. Podkreślam raz jeszcze, chodzi mi o TYP włosów, a nie o samą fryzurę i zaczes na tym zdjęciu.
realbs - #modameska #fryzura #fryzjer

Pytanko mam małe. Co zrobić, żeby włosy z to...

źródło: comment_7731a0sxOXdUZiPqs3N4sPk53aMb7Pee.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@realbs: mam tez grube, ciężkie, podatne włosy. Ostatnio fryzjer stylista obciął mnie rewelacyjnie i zastosował kosmetyk Kevin Murphy smooth again. Drogi ale dla mnie okazał się strzałem w dziesiątkę. Włosy są lekkie, sypkie, pięknie błyszczą. Jeśli Twoje włosy lubią silikony to jak najbardziej polecam zapoznać się z ta marka.
  • Odpowiedz
@realbs: Te włosy były modelowane. Jak robiłem za modela, to z moich włosów wychodziły podobne fryzury.
Pamiętam, że fryzjer korzystał z takiego proszku do modelowania, ale nie pamiętam dokładnej nazwy.
Włosy powinny być trochę cieniowane, wtedy będzie ich mniej i można je lepiej układać.
  • Odpowiedz
@Arkatch: Kurczę, pora chyba pofatygować się, i odwiedzić jakiegoś dobrego fryzjera męskiego, bo mam już dość swoich włosów. Strasznie gęste są. Dzięki za rozjaśnienie sytuacji.
  • Odpowiedz
@realbs: jeżeli chodzi o modelowanie włosów, to podstawą jest suszarka + szczotka (nie grzebyk i ma być tego typu - http://zenner.pl/fotop/402/szczotka_do_wlosow_tunelowa_vent_full_1.jpg czyli mało
"kolców", nie taka - https://www.fryzomania.pl/blog/wp-content/uploads/2016/04/The-WET-Brush-SHINE-szczotka-do-w%C5%82os%C3%B3w.jpg ), bez tego nic nigdy nie wyjdzie.

Druga sprawa - wosk/ guma/ tonik - albo kombinacja guma + wosk (ja tak robię, bo mam bardzo gęste włosy i wosk ich nie chwyci, guma zaś owszem, a wosk nada im naturalności, chyba że zależy
  • Odpowiedz
@realbs: Jeżeli masz ciężkie włosy, to taka fryzura, jak na fotce, niestety nie utrzyma się zbyt długo, nawet jeżeli użyjesz tony pomad, proszków i lakierów. Do zdjęcia jak najbardziej, ale w codziennym używaniu, to #!$%@? jasny Cię strzeli, bo będziesz musiał cały czas poprawiać. Najlepszym sposobem jest odwiedzenie DOBREGO fryzjera, który będzie wiedział co dobrać do danego rodzaju włosa, Twojego sposobu ich pielęgnacji i stylizacji, powinien umieć doradzić i przewidzieć etapy
  • Odpowiedz
@realbs: to proste, znajdź coś co kładzie się na mokro. Fryzjer w Arkadii w W-wa sprzedał mi coś takiego:

https://www.ceneo.pl/21699994

chyba trzeci miesiąc tego używam codziennie i mam jeszcze ponad pół opakowania, jest świetne bo nie wysycha i cały dzień możesz sobie przemodelować włosy. Moje włosy kładą mi się jak by mnie koń pół nocy lizał a po tym mogę zrobić z nimi wszystko. Polecam motzno, przetestowałem wszystkie kremy, woski, pasty
  • Odpowiedz