Wpis z mikrobloga

#kekkaisensen - kurde, już od dawna nie widziałem tak rewelacyjnie wykonanych elementów tła w CG, które by tak totalnie się wkomponowywały w całość otoczenia. Nie wiem, czy to jakieś wewnętrzny oddział BONES za nie odpowiada, czy wynajęte zewnętrzne studio, ale te wszystkie bloki jak np. ten tajemniczy szpital z początku tego odcinka widziany z pokładu helikoptera, czy budynki po których Chain skakała w poprzednim są niesamowicie szczegółowe + w świetnym framerate. Można powiedzieć, że widać budżet serii oraz doświadczenie osób przy niej pracujących. Czyżby Kekkai Sensen & Beyond miało szansę być najlepiej wyglądającym anime w 2017 roku jakie oglądałem?

Nie przedłużając jednak tej dygresji - losowość tej serii, a może lepiej by powiedzieć o nieprzewidywalności, to jej największa zaleta. Tutaj bez wyjaśnienia mamy Zappa w stanie krytycznym, z którego dosłownie ucieka duch, a Leo stara się go złapać utrzymując na ziemskim padole (humorystyczne efekty dźwiękowe są tutaj rewelacyjne)... i nagle przed ich helikopterem ratunkowym wyrasta szpital. I ten Sonic odlatujący na duszy Zappa, jakie to dobre <3 Ogólnie w każdej scenie tutaj na pierwszym planie, jak i w tle się dzieje, że chyba trzeba będzie kilka razy oglądać, aby wszystko wyłapać. Przy okazji dostajemy tutaj sporo więcej informacji na temat tego co się działo podczas łączenia światów na trzy lata przed rozpoczęciem akcji KS&B - od strony wizualnej widok na rozpadające się i zmieniające miasto przez to wydarzenie wygląda fenomenalnie. Jakości animacji niewiele tutaj brakuje do tego co możemy obserwować w wysokobudżetowych produkcjach kinowych anime, serio - to jest tak dobre (muzycznie i od strony reżyserii też jest top tier). Bardzo dobrze się też prezentuje projekt tej dziwnej istoty, która pojawiła się przed szpitalem we wspomnieniach. Ciekawe, czy moje podejrzenia z poprzedniego tygodnia się spełnią i rzeczywiście głównymi przeciwnikami będą w Beyond wampiry. Ta scena może być pewną przesłanką co do tego. No i mamy też jeszcze trochę rozszerzenia lore. Muszę przyznać, że Nightow ma rękę to tworzenia bardzo intrygujących światów. Sceny walki też jak zwykle dostarczają porządnej dawki sakugi i adrenaliny. Póki co nie mogę znaleźć fałszywej nuty w tym sezonie. Warto będzie też czekać na soundtrack.

Ta szybka akcja ratunkowa dokonana przez potworny personel szpitala na karambolu wyglądała rewelacyjnie, a samo wnętrze szpitala i wyjaśnienie co się z nim działo przez te trzy lata - z jednej strony trochę creepy, z drugiej bardzo klimatyczne. Do tego powrót tego wampira z przeszłości i zakończenie jego historii z pomocą oczu Leo oraz zdolności pieczętujących Klasua było bardzo satysfakcjonujące na zakończenie odcinka. Ooooo, a już ending z właściwą animacją będzie równie kultowy co ten z pierwszego sezonu <3 Jest po prostu cudowny.

Also krótka scenka po endingu!

#anime #jaqqubizarrecontent
źródło: comment_P20AqEhtOIaopzzwVAcDLpGh0rVgY7Bx.jpg
  • 2
@jaqqu7: Nie wiem dlaczego ale ending mnie rozbawił i przez całą długość jego trwania się śmiałem nie wiem dlaczego () ale dla mnie to najlepszy ending w tym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)