Wpis z mikrobloga

#victoria2 #concertofeurope
Przed państwem POTĘŻNY Kraków.

Zero save&load. Raz się gra crashowała to odpaliłem autosave'a koło 50 roku.

Nie chce mi się już grać. W Krakowie żyje 4 mln ludzi. W całej Polsce koło 20. Mam ogromną imigracje (wszystkie reformy socjalne i polityczne). Do tego farciłem jak porąbany z ministrem obniżającymi infamię, eventami do nich+ niewykrywaniu fabrykacji moich roszczeń.

Nie tworzyłem Polski bo Niemcy mają w kodzie niechęć do tagu POL, a wszystko mi wygrywali. Zresztą nawet ich nie potrzebowałem. Przed pobijami dostawałem prawie 50 pkt badań dziennie. Wszystko miałem rozwinięte oprócz floty. Po przebadaniu ataków gazowych i karabinów maszynów bitwy wyglądały tak.

Hansów poległo 167,343, Polaków 1,356
Siergiejów poległo 225,213 Polaków 3,356

Krótki tutorial jak tworzyć takie cuda:
Podstawa: Robimy najpierw : Biurokraci 1%, księża 2%, kapitaliści 4% i urzędnicy 16% (w tej kolejności) Jeżeli biurokraci albo księża spadną to wracamy się i robimy ten min. 1% albo 2% bo punkty nauki.

1. Od początku gry cały czas wybory żeby jak najszybciej przeprowadzić reformy polityczne/można zagrać va banque, dać wygrać anarcho-liberalnym butownikom i modlić się żeby Austria sie nie wkurzyła. PRZY CZYM NIE OBNIŻAMY LAT SŁUŻBY WOJSKOWEJ To się przyda przy wojnach z Austrią. Jak się reakcjoniści przypałętają to podnosimy.

2. Jak pojawią się socjaliści to znowu, wybory co 3 miesiące i maskowanie socjalistów i komunistów żeby przeprowadzić reformy socjalne.

3. Kraków ma fajną partię - Agarian Party, mają pełne obywatelstwo i pro militaryzm. A że popy kierują się też przy imigracji ideologią to warto ją dopchnąć do władzy. Taki PSL w wydaniu Narodowego Agaryzmu.

4. Koło 1870-80 maksujemy żołnierzy, żeby mieć ok 10%, to da nam jakieś jak Austria nie wypadnie z Wielkich Potęg to sami ich zabijemy. Losujemy jakiegoś fajnego generała z defensywą, stajemy połową armii w Tarnowie (będziemy mieć z 70-80k regularnego wojska i drugie tyle z mobilizacji) i masakrujemy jak Zulusów.

5. Dobrze wziąć sojusz z Niemcami, albo wpaść w ich strefę wpływów - wtedy gra sama się wygrywa.

@Zawsze_Jest_Pora
Prezentacja sposobu nr. 2, który wcześniej Ci opisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Camilli - #victoria2 #concertofeurope
Przed państwem POTĘŻNY Kraków. 

Zero save&l...

źródło: comment_sC6fA5GeC2teWrn8Cwv6St49PUxeixzb.jpg

Pobierz
  • 15
@zweipack: Mam drugiego save'a Polską(Właściwie Rzeczpospolitą Obojga Narodów), ale od Królestwa Kongresowego. Mam aktualnie 1921, a Rosja przegrała wojnę Światową.

Polską nie ma sensu zabierać ziemi do Odry - tam nie ma Polaków, a Niemcy są potężniejsze od Polski i mogłyby ją zgnieść z palcem w dupie. Trik polega na tym żeby Niemcy jednoczyła Austria, a nie Prusy. Wtedy Niemcy nie mają Core'ów na Wielkopolskę, Pomorze, Prusy książęce i królewskie.

Takie
@zweipack: Wiesz, Prusy jak zjednoczą Niemcy to są nie do ruszenia. Taka Francja/Kebab w EU4 pomnożone razy 2. (Oczywiście jeśli grasz role-play. Bez problemu ich można zniszczyć Czarnogórą za pomocą milionów Azjatów z Chin - a mnie takie rzeczy trigerrują bardziej niż Janusza kiedy somsiad kupi passata)

Podołać mu mogą Rosjanie jeżeli dobrze AI ich poprowadzi i się zindustrializują w końcówce gry i mają dobry sojusz, najlepiej z Francją/WB - czyli
@Camilli no nie wiem, jakoś mi nie siada. Wkurza mnie że nie mogę wybrać fabryki do budowy bo liberały i głupie hipki mając prowkę z węglem budują jakieś gówna typu fabryka cygar. XD I wkurzam się bo jakoś nikt nie chce mi do prowincji spływać, jak narazie wszystkie reformy po prawej, dające bonusy do imigracji zrobiłem i leci jak krew z nosa, do tego bieda w kraju bo fabryka cygar niewydolna i
@Zawsze_Jest_Pora:

A to fabryki trzeba postawić sensowne. Daj wygrać jakiejś partii z państwowym kapitalizmem. Masowy napływ zacznie się po wzięciu reform socjalnych, szczególnie tej dającej zasiłki dla bezrobotnych.