Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Coś na co trzeba było długo poczekać, czyli kosztorys Mustanga z USA. Na wstępie chciałem podkreślić, że jest to przykład. Akurat to auto tak wyszło, nie jest to reguła. Czasami może wyjść nawet trochę mniej, czasem wychodzą trochę więcej. W przypadku tego modelu warto brać mniej uderzone auta, bo części są bardzo drogie.

Jeszcze jedno - mam sporo osób do zawołania, trochę skopałem "daj plusa jak chcesz być zawołany" pod jednym z wpisów, także początkowo mogę mieć trudności z odpisywaniem. Jeden z komentarzy dotyczył wołania do każdego przyszłego kosztorysu, wygodniej będzie użyć MirkoListy

No to lecimy.

Mustang był wystawiony jako auto jeżdżące i odpalające, bez wystrzelonych poduszek, rocznik 2016. Klientowi zależało na silniku 3.7 oraz automatycznej skrzyni biegów. Udało się go kupić za 7300$, co w sumie było całkiem miłym zaskoczeniem. Kurs dolara dla uproszczenia przyjmijmy na poziomie 3.9pln, do daje kwotę 28470pln. Do tego dochodzi - opłata aukcyjna 650$, 150$ laweta z miejsca aukcji do portu w Los Angeles, 775$ kontener, 150$ ściągnięcie klimy. Łącznie 1725$, czyli 6727,5pln.

Przykra niespodzianka - jak auto dojechało do portu, okazało się, że jest zatrzaśnięte i nie ma kluczyków. To się zdarza, czasem przypływają do nas samochody które w środku mają kluczyki od Volvo a żadne Volvo nie przypływa, po prostu ktoś z obsługi chodził po placu, robił zdjęcia, otwierał auta i wypadły mu z kieszeni. Ale niespodzianka nie była zbyt przyjemna, bo kluczyk trzeba zamówić z USA, koszt 100$.

W Niemczech standardowo 325€ za transport do nas, 100€ opłat oraz 245€ cła. Załóżmy kurs 4,5. Suma 670€ czyli 3015pln.

Auto u nas - oczywiście zatrzaśnięte. Była nadzieja, że kluczyk jest w środku. Wyjęliśmy auto z kontenera, trochę zabawy było, drzwi faktycznie zatrzaśnięte. No więc... akcja "drut". Udało się "włamać" standardowo poprzez przyciśnięcie przycisku do otwierania na drzwiach, następnie zanurkowałem pod siedzenie i triumfalnie chwyciłem kluczyk od Mustanga ( ͡° ͜ʖ ͡°) I nagle auto zaczęło odpalać i jeździć.

Wstępnie do zapłaty było około 12tys akcyzy, ale po opinii rzeczoznawcy zapłaciliśmy około 9tys. Nasza prowizja to 4000pln, Tłumaczenia dokumentów, rozładunek to opłaty w okolicach 300pln. Do tego VAT około 10tys. Ile obecnie auto wychodzi? Około 61200pln. Tutaj pojawia się też sprawa dokumentów, samochód miał modelowo 2016 rok i z takim rocznikiem jeździł po USA. Jednak Kalifornia jako jedyny stan na papiery wpisuje rok produkcji i auto przyjechało już z 2015 rocznikiem. Oczywiście klient o tym wiedział i został uprzedzony.

Koszt części i naprawy
Błotnik 2400pln, zderzak + maska 4050pln, grill z koniem 540pln, belka 600pln, drzwi + chłodnica wody i klimy + osłona silnika + spoiler przedni + kratka pod grillem + klamka + pas przedni + osłona nad pasem przednim + osłona akumulatora = około 8000pln, blacharz + lakiernik 7400pln (z VATem) , opony + wymiana 800pln, przegląd 100pln, rejestracja 260pln, za paliwo koło 1000pln (klient odbierał części swoim busem z Łodzi), przewozy lawetą 500pln.
SUMA: 25650pln

Koszt całkowity: 86850pln
Dla ciekawskich AC/OC to koszt około 5000 w tym przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam nadzieję że spełniłem wasze oczekiwania, no i pamiętajcie - ten wynik to nie jest reguła, sami widzicie że pomimo że auto nie było mocno uderzone, części do niego naprawdę kosztują sporo.

Mały gratis mam jeszcze, miesiąc temu przypłynęła Mazda MX-5 którą naprawiamy u nas i jest zgoda na wrzucenie filmiku który zaprezentuje wam to auto. Nie spodziewajcie się cudów, to będą może 2-3 odcinki nagrywane telefonem i jedynie poprzycinane z podłożoną muzyką, brak czasu na profesjonalne produkcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale myślę że zawsze coś innego, może kogoś zainteresuje, tutaj pierwszy odcinek, prezentacja auta - KLIK ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak komuś się spodoba to "niech ktoś" napisze komentarz żebym zawołał do następnej części plusujących jego komentarz, to tak na pewno zrobię, ale proszę, jedna osoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#blkauto - nasz tag pod który wrzucam wszystko związane z naszą działalnością
#samochodyzusa - nasz tag pod który wrzucam jak wpadnie mi w oko jakaś fajna oferta auta do kupienia

Zapraszam też oczywiście do obserwowania profilu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #mustang
  • 101
  • Odpowiedz
@Sigmanus: Nie możesz tak tego liczyć, bo u nich robocizna zapewne byłaby dużo droższa :)
@wwwp5: 2000pln lampy, 300pln za polskie menu i radio EU
@Skwarek85: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LibertyPrime: Właściciel nie mam zgody właściciela, a innego nie chciałem wrzucać, zresztą jutro dopiero mam dostać ładne zdjęcia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz