Wpis z mikrobloga

@wrzesien: @lunqes: Ok to planuję zrobić tak:
1. Zakładam kartę debetową w pln (powiedzmy że spełnię warunki darmowości).
2. Przelewam kartą PLN na Revoluta.
3. Z revoluta wysyłam na walutomat i robię wymianę na dolary.
4. Hajs wraca w dolarach na konto Revolut.
5. Łączę z Paypalem wirtualną kartę
  • Odpowiedz
@Beniacz: Ze swojej strony dopisze jeszcze kilka słów na temat karty walutowej i PayPala.

Po podpięciu karty walutowej do PayPala wysłałem ze swojego centrum wiadomości prośbę o następującej treści:

Dzień dobry.
Proszę o ustawienie możliwości wykonywania płatności w USD, bez przewalutowania, z karty rozliczanej w tej walucie. Prośba dotyczy użytkownika UŻYTKOWNIK i dolarowej karty XXXX XXXX XXXX XXXX. Karta jest podpięta do konta
  • Odpowiedz
@Beniacz: Prócz konta walutowego i PayPala warto także zarejestrować się w jednym z portali zwrotowych cashback, aby oszczędzać na zakupach w chińskich sklepach jak Gearbest, Banggood czy na portalu Aliexpress. Co prawda jest to zwykle kilka procent, ale po jakimś czasie zaoszczędzona suma może być całkiem spora. Mogę polecić Giving Assistant. Obecnie (przy randze "Power User") na Aliexpress oferują zwrot w wysokości 6%, na Gearbest w wysokości 2% na wszystko,
  • Odpowiedz
@Dokerowski: Ale chodzi o Revolut?
Ja mam polskie konto PayPal. Kartę walutową Aliora, Mbank w USD i wieki temu ustawiałem ręcznie aby kwota przy płatności była pobierana z karty, a nie przewalutowana przez PayPal. Nigdy nie musiałem pisać do supportu.
  • Odpowiedz