Wpis z mikrobloga

Publikuję raz jeszcze, bo zapomniałem otagować XD

Korzysta może ktoś z Was z wzmacniaczy marki MG? Mam w domu MG Vintage 50W i zastanawiam się, czym go będzie dobrze dopalić? Zastanawiam się nad Mooer GreenMile lub Mini Tubescreamer. Ten pierwszy po ograniu na jutubie wypadł średnio, jakieś takie grube ziarno miał i brzmiał, jakby dusił wzmacniacz. Ale z drugiej strony na każdym wzmaku zabrzmi on inaczej, a można bardzo tanio wyrwać używkę. A może macie jakieś inne propozycje?

A drugie pytanie to o fuzza. Miałem Big Muffa i brzmiał całkiem elegancko, ale w zespole zupełnie ginąłem. Myślę teraz nad Swollen Pickle, bo ma pokrętło od mid scoop, ale nie wiem, czy dobrze zagada, a tani to on nie jest. Myślałem też nad klasycznym FuzzFacem, ale on nie brzmi tak grubo znowu.

No i ostatnie pytanie o Mooera tak ogólnie. Upatrzyłem sobie Skyverba, na jutubie brzmi całkiem znośnie. Oprócz tego wziąłbym jeszcze trelicopter. Używa ktoś tego na próbach i live? Brzmią znośnie?

I P.S. Jak wyczyścić nielakierowaną podstrunnicę klonową? Właśnie zdobyłem ładnego telka skłajera z serii vintage modified i niestety gryf jest mocno zakocurany. A te P90 brzmią cudnie ( ʖ̯)

#gitara #gitaraelektryczna #efektygitarowe #wzmacniacze
  • 5
  • Odpowiedz
@Err404: Ja mam MG Fendmessa, planuje odpalić Precesion Drivem albo 33. Mini ts jest uniwersalny.

Pickle nie przebije się absolutnie w ogole. Te wszystkie fuzzy robia low-hi i właśnie mid scoop a gitara musi grać środkiem. Dobrze brzmi tylko solo.

Mam mooera tuner, stroi ok ale bypass nie jest 100% transparentny, bramke i deley - oba świetnie chodzą.

Czyścić fret butterem.
  • Odpowiedz
@CzarnoCzarny: No właśnie pickle podobno ma od groma środka, dlatego w niego celuję. Widziałem też na internetach patenty, że ludzie dopalali tsem muffa, przez co dało się przebić
  • Odpowiedz
@Err404: Na salce grałem na Fendmessie, i w sumie go nie dopalałem, bo po pierwsze nie mam czym, a po drugie nie potrzebowałem (no i nie mam czym ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Vintage bym dopalał TubeScreamerem, choćby tym od Joyo. Ksantyp wrzucał kiedyś wideo jak dopala swojego 2000 własnie tym TS i wedłóg mnie efekt osiągnął zajebisty. Sam w coś takiego celuje
  • Odpowiedz