Wpis z mikrobloga

@FelippeMassa: i pewnie muszę tak zrobić ;/ z tego co widzę nie ruszę gparted partycji systemowej bez odmontowania jej, musiałbym mieć distro do partycjonowania, później doinstalować system, a następnie przywrócić gruba, którego winda #!$%@? jak zawsze ;) ;/
@grubasnasilowni: ogólnie tak naprawdę zastanów się czy faktycznie 2 systemy Ci są potrzebne. Ja dawno temu tez tak chciałem mieć, Ba nawet miałem ale jak korzystałem z jednego to później w ogóle nie wchodziłem na drugi bo wszystko milem zapisane na tym pierwszym. Zawsze możesz skorzystać z virtual boxa i windę albo Linucha mieć zwirtualizowanego ;)
@FelippeMassa: @mihaubiauek: znalazem latwiejsze rozwiazanie, mniej kombinowania z pendrivami, zwlaszcza, ze mam tylko jeden ;)

to fix this you can install a program 'EasyBCD' in Windows

Follow these steps to restore GRUB when after installing EasyBCD:

Launch the program and select ADD NEW ENTRY from the EasyBCD Toolbox

Select the 'Linux/BSD' from the operating systems column

Choose GRUB (Legacy) under type and Click on the ADD ENTRY icon

Choose YES
@grubasnasilowni: przeprowadziłeś tę operację? Boot masz na UEFI, Legacy BIOS czy mix? Bo o ile wiem, to windows 8/10 do bootowania z UEFI potrzebuje chyba osobnej partycji FAT32 na dane UEFI (partycja automatycznie tworzy się przy instalacji windowsa, ma chyba 100 MB) i o ile instalując manjaro obok windowsa można dorzucić do tej partycji dane do bootowania manjaro obok danych windowsa, to zastanawiam się jak zadziałało to w drugą stronę, w