Wpis z mikrobloga

#gdansk, pobiłem dzisiaj rano rekord dojazdu z pracy na zajęcia komunikacja miejską - 58 minut z wrzeszcza na świetego Wojciecha. (Wg rozkładu 32 minuty) Jak to miasto ma się odkorkować, jak tę trasę nawet w najgorszych korkach pokonuje samochodem w mniej niż pół godziny?

Wrzeszcz - Łostowice? 20 minut jak zle zawieje, tramwajem na tej samej trasie przeszło 40 minut, autobusem do którego wejście umożliwi jedynie #!$%@? z łokcia stojącym w drzwiach - pół godziny.

Czy w granicach Gdańska istnieje jeszcze w ogóle jakiekolwiek połączenie, które komunikacją miejską jestem w stanie zrobić w czasie przynajmniej porównywalnym z przejazdem autem?

bardzo chętnie przesiadłbym się na km, gdyby nie wiązałoby się to z podróżą dwukrotnie dłuższa i 10 razy bardziej śmierdzącą, a finansowo porównywalną.

Nie mowie o komunikacji z resztą aglomeracji, tutaj skm i pkm jeszcze jakoś dają radę
  • 5
@SmellySocks:
Mam dokładnie takie same odczucia co do zbiorkomu.
Niby pełno inwestycji dla zbiorkomu (PKMki, tramwaje, Park&Ride) i rozwiązań (buspasy, biletomaty, skycashe), ale jak się zacznie analizować "za" i "przeciw" to wychodzi, że miasto chyba jednak woli samochodziarzy.

W moim przypadku -- kasa, wygoda i czas są na plus dla dojazdów fura.
Jedyny plus dla zbiorkomu -- to czas na książki (o ile bym znalazł siedzącą miejscówkę).
@Polinik: finansowo z kartą miejska w moim wypadku wyszłoby lepiej, jakbym trasę dom-praca-zajecia-dom robił tramwajem i autobusem, ale kurde, a pracy jestem 15 minut szybciej autem, na uczelni 30, z powrotem w domu kolejne 15 - 20, zależnie od ruchu, to w ciągu dnia mam dodatkową godzinę, która zmarnowałbym na stanie w ścisku i smierdzenie
Z Gdyni do Gdańska jak jest normalny ruch i wsiądziesz do kolejki od razu to będziesz szybciej niż autem. Wszystkie inne jeżdżą dookoła.

Za mało korków i buspasów, nie będą nigdy szybsze w takich warunkach.
Ja Pępowo Gdynia Pępowo szybciej samochodem jak PKM, ale jak coś jebnie na obwodnicy...
A i taniej mi komunikacją i to znacznie ( i eksploatacja pojazdu mniejsza)