Wpis z mikrobloga

@kocimietka0: Interesowałem się tym kierunkiem, ale po rozmowie z jedną mirabelką odrzuciłem go. Na UG jest na pewno trudniej się dostać jak na UWr, ale czy warto? Ktoś powie nie, ktoś powie tak. W mojej ocenie z opisu mirabielki, z kierunku z cholernie ciekawym potencjałem robią żmudne wkuwanie, a o pracę po tym raczej ciężko.
  • Odpowiedz
@trzeci_sutek: Dla mnie UWr byłby lepszy nawet, bo mieszkam we Wro, ale widziałam, ze jest na wydziale chemii... Ostatni raz z chemia miałam styczność 5 lat temu.
Serio? Właśnie kierunek wydaje sie być mega, nie wyobrażam sobie wkuwać bez sensu, myślałam ze jest duzo praktyki raczej. Raczej z pasji chciałam iść niż ze względu ns prace.
  • Odpowiedz
@kocimietka0 @trzeci_sutek zgłaszam się :) więc na UG wyglada to tak że ciężko jest się dostać ale studia same w sobie są mało ambitne i... nudne. Zdecydowanie najwięcej jest prawa, jeśli nie lubisz prawa/wkuwać na pamięć/nie jesteś humanistka to nie spodoba Ci sie. Ja po biol-chemie myślałam ze to super wybór, że będzie dużo praktyki, bardziej właśnie zajęcia biologiczne, chemiczne, badania itd. W rzeczywistości uczysz się ciągle prawa i psychologii. Wykłady wiadomo
  • Odpowiedz
@kocimietka0: Ale nie myśl sobie, że będziesz później latać jak jakiś Poirot z Agaty Christie i rozwiązywać zagadki w Orient Expresie. Takich studentów jest kwadrylion. Radziłbym Ci wybrać coś na chłodny rozum a nie co Ci się podoba. Przykro mi, ale takie są realia w Polsce.
  • Odpowiedz
@chamskietechno w PL jest zupełnie inaczej, przynajmniej na uniwersytetach. Mozesz sobie zdawac na maturze chemie i biologie bo licza sie pozniej aby dostac sie na studia, ale jak juz na nich jestes to nie robisz nic zwiazanego z tymi przedmiotami
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv nie chodzi o to czego się spodziewałam. Ktoś pyta jak wyglądają te studia to odpowiadam, nie rozumiem gdzie widzisz problem

@cziastko Napisałaś, że myslalas, że będą zajęcia biologiczne, chemiczne, badania. Tylko do tego się odniosłem.
Spokojnie, to tylko internet nie musisz się tak od razu spinac.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz