Wpis z mikrobloga

@Python: dałoby, ale musiałbyś przetwarzać obraz na kompie, i na arduino wysyłać informację o tym co gdzie wyświetlać, tak aby arduino robiło tylko jako sterownik

nie za bardzo wyobrażam sobie przetwarzanie obrazu na arduino
  • Odpowiedz
@FLAC: nie widze w tym problemu - zastanawialem się nad jakimś mocniejszym klonem raspberry ale póki co zostane przy arduino w celach naukowych :)

Niech bedzie podłączony do PC - TV i tak mam na ścianie mniej 1m od PC :)
  • Odpowiedz
@Python: jeśli mówisz o konkretnym ekranie, to moim zdaniem, najelpiej byłoby mieć apkę przechwytującą obraz z konkretnego monitora, i kalkulowała kolor "krawędzi" na samym pececie, potem po usb/wifi/erhernecie wysyłać to do arduino jako macierz zmiennych.

Masz powiedzmy 100 diod, to masz 300 zmiennych (albo jak kto woli to rozwiązać), 3 zmienna dla 1 diody RGB - dla każdej diody 0-255 i tym sterujesz sterowniki PWM. Arduino dostawałoby gotowe dane obliczone na
  • Odpowiedz
@FLAC: Wychodzi na to że to projekt, który został przemaglowany przez wielu ludzi.

https://github.com/psieg/Lightpack/releases

Są gotowe aplikacje współpracujące - wystarczy załadować i skonfigurować odpowiedni sterownik (biblioteke) na arduino i sparować z aplikacją :)

No cóż - na ambitniejsze projekty przyjdzie pora a tutaj zmontuje sobie takie cudo :D
  • Odpowiedz
@Python: na kompa to jest proste bo po usb leci info do arduino. takie coś robiłem u siebie. jak chcesz mieć to z TV albo z konsoli wtedy jest problem bo nie da się "przechwycić monitora". musisz wtedy wysyłać sygnał ze źródła i do TV i do raspberry. wtedy raspberry sobie samo przetwarza i wysyła sygnał do diód a na TV wyświetla sie osobno (oczywiście to samo w tym samym czasie).
  • Odpowiedz
@Python: Mam 44 calowy tv podłączony do kompa przez hdmi. Wrzuciłem tam 100 ledów i całość na arduino wg projektu adalight z adafruit. W kodzie który wgrywasz do arduino musisz zrobić modyfikację wynikającą z ilości led'ów oraz właśnie monitora z którego chcesz pobierać dane. Nie ma problemu.
Filmik z uruchomienia :
Tojamoze_pozamiatam - @Python: Mam 44 calowy tv podłączony do kompa przez hdmi. Wrzuc...
  • Odpowiedz
@Python: Generalnie stwierdzam, że efekt fajny ale 100 na 42' (poprawka) to nawet za dużo. Na zakrętach jest je ciężko upchać :) trochę się trzeba nadłubać. Czasami też mam wrażenie, że światło z ledów jest za szczegółowe. Przez to, że jest ich dużo program potrafi wyłapać jakąś drobnostkę o innym kolorze niż reszta obszaru (ogólnie podczas oglądania nie zwracasz na ten szczegół na ekranie uwagi) i ta jedna LED trochę psuje
Tojamoze_pozamiatam - @Python: Generalnie stwierdzam, że efekt fajny ale 100 na 42' (...
  • Odpowiedz
@daczka92: mam uprosczony temat bo "TV" to Cisco LCD 55 pro wiec jako ze mialem tylko jedno HDMI kupilem sobie soundbar ktory jest rowniez przelacznikiem HDMI.

Masz namiar na jakis fajnie opisany projekt DYI takie przechwycania obrazu przez rasp?
  • Odpowiedz
@ormek: przełącznikiem? tzn wpinasz 2 źródła do soundbaru i możesz sobie guzikiem wybrać które jest dostarczane do telewizora?
problem jest taki że potrzeba zrobić tak żeby z 1 źródła dostarczyć obraz do dwóch odbiorników. nie wiem za bardzo jak ten soundbar działa.
  • Odpowiedz
wiele zrodel - soundbar z hdmi przelacznikiem- jedno zrodlo - tv

ogolnie kumam ze bede musial rozdzielic sygnal pomiedzy soundbarem a tv tak by trafil do malinki by ta mogla do andurio wyslac informacje jak sterowac ledami.

obczaje jeszcze kosztowo czy mi sie to oplaca, bo wiekszosc tresci ogladam jednak z kodi przez android boxa ale czasami cos puszczam z konsoli i tunera UPC tez
  • Odpowiedz