Wpis z mikrobloga

@Lizbona: lekarze rezydenci dawet nie zarabiaja średniej krajowej. A najwiecej krzycza tacy jak ty, wy naszym kraju mamy za malo lekarzy ale wszyscy maja ból dupy o to że chca pieniedzy. Jak tak bedziesz krzyczec to za kilka lat będziesz jezdzic do pustych szpitali. Powinno sie zabrac pieniadze paniom Grazynkom z urzedów i dac tym mlodym lekarzom chociaż 5k brutto zeby mieli checi sie dalej rozwijac i pracować.
  • Odpowiedz
Po 7 latach nauki i praktyki z codzienną bezpośrednią odpowiedzialnością za ludzkie życie i zdrowie według ciebie oczekiwanie 6 tys. na rękę jest nie fair?


@Greg36: Ponad 50% ludzi zarabia poniżej 2050 zł na rękę więc chyba zarabiając prawie 3 razy więcej na początek z głodu nie umrą.
  • Odpowiedz
@fefler: 9000 zł brutto czyli koło 6300 zł na rękę to ich obecny postulat.

Obecnie płace rezydentów to:

w pierwszych dwóch latach rezydentury - 3 170 zł brutto

po dwóch latach rezydentury - 3 458
  • Odpowiedz
@Lizbona: Przecież jest nadwyżka budżetowa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Według szacunkowych danych na koniec czerwca 2017 roku, nadwyżka budżetu państwa wyniosła 5,9 miliardów złotych - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.
  • Odpowiedz
@Lizbona: Napisałem redukcja urzędników albo zmniejszenie ich pensji. Ich prace są odtwórcze nie potrzeba nic umieć tylko czytać i pisać. Nie muszą tyle zarabiać. Jeśli podasz mi za argument że będą podatni na przekupstwo to odpowiem że i tak są ale to zależy akurat od mentalności polaków.
  • Odpowiedz
@Greg36: sam cel zakupu Caracali był sensowny i generalnie wojsko to ostatnia rzecz na której bym oszczędzał. Nie chcę być źle zrozumiany podwyżki im się należą bo to jest uwłaczające żeby absolwent medycyny zarabiał minimalną. Ale też nie przesadzajmy, taka osoba jeszcze długo się uczy i zdobywa doświadczenie. Poziom 3k na rękę w dzisiejszych czasach nie jest czymś z czego nie można się utrzymać. Inną sprawą byłby pewnego rodzaju budżet
  • Odpowiedz
Poziom 3k na rękę w dzisiejszych czasach nie jest czymś z czego nie można się utrzymać


@Lizbona: 3 170 zł brutto po 6 latach najcięższych studiów, roku stażu i w pracy w której jesteś odpowiedzialny bezpośrednio za życie i zdrowie twoich pacjentów?!? To jest żart.
  • Odpowiedz
@Lizbona: Teraz zarabiają 3 170 zł brutto przez 2 pierwsze lata rezydentury - to jest już po 7 latach nauki i 3 458 zł brutto przez kolejny rok do 3 lat zależnie od specjalizacji.

Zrozum że podwyżka o 1000zł nic tu nie da bo będą wyjeżdżać za granice lub co zamożniejsi studiować za granicą a w Polsce lekarze emeryci wymrą. Tego problemu nie da się w inny sposób rozwiązać niż
  • Odpowiedz
@Lizbona: Podaj szpital gdzie rezydentowi płacą tysiaka za dyżur a nie 25zł/h brutto. Bo ja znam taki jeden szpital gdzie rezydentom zaproponowano złotówkę za cztery.


Zarząd Polskiej Federacji Szpitali podtrzymuje stanowisko dotyczące średniej stawki dyżurowej dla lekarzy specjalistów w sektorze szpitalnictwa w Polsce. Zdaniem PFS wynoszą one około 70-80 zł brutto za godzinę.

W żadnym wypadku stawka ta nie dotyczy lekarzy rezydentów lub lekarzy w trakcie
  • Odpowiedz