Wpis z mikrobloga

Przetestowałem dzisiaj #solus, ale stwierdzam że lipa i jako zamiennik Windowsa nie ma szans. Za to #deepin bardzo mi przypadł do gustu. Wszystkie apki jakie potrzebuję w software center, więc 0 szukania po internetach, ściągania pakietów, dodawania repozytoriów, jakiegoś bzdurnego kompilowania milionem operacji w konsoli xD

Właśnie o to chodzi, podejście jak w Androidzie.

Jedyne co mnie smuci, to brak możliwości wyświetlania zakładek w Operze na górnej krawędzi okna ;) Takie rzeczy tylko na Windowsie :/ Może jeszcze przetestuję coś z czołówki #distrowatch, ale wątpię aby było coś lepszego.
#remixos nawet się nie odpalił na Virtual Boksie (bez kombinacji) :P Na netbooku kiedyś próbowałem i też nie zadziałał, to jakaś lipa :)

#linux #linuxmasterrace #roklinuksa #systemyoperacyjne
szoorstki - Przetestowałem dzisiaj #solus, ale stwierdzam że lipa i jako zamiennik Wi...

źródło: comment_XDY6orqTB2uAOQKe4FmYroSuxgUWbM2K.jpg

Pobierz
  • 13
@szoorstki: Deepina nie próbowałem, ale Linux Mint działa świetnie out of the box i wygląda nieźle, więc może źle trafiałeś


a druga rzecz. Czego Ci brakowało w Solusie? Ja go widzę jako przyszłego kandydata do najlepszych dystrybucji powiedzmy 5-7 miejsce w Distrowatch. Póki co brakuje jeszcze community, ale dosyć prężnie się rozwija
No i nie ma uciętych napisów w meni tak jak tutaj widać w Deepin na screnie xD


@Aryo: Może to poprawili, bo nie rzuciło mi się w oczy nic takiego jak go chwilę używałem :) Mint w sumie spoko opcja na testy, najbardziej podoba mi się Deepin Store. WPS Office też jest całkiem spoko, choć wiem że z obsługą polskiego jest tam lipa. Ale mają MS Office online zamknięty w apce.
@szoorstki:

Deepin Store


O ile wiem działa na Linux Mint, chociaż ja wolę domyślny app Store Minta lub App Grid, który jest bardzo czytelny http://www.appgrid.org

WPS Office też jest całkiem spoko, choć wiem że z obsługą polskiego jest tam lipa.


Ja męczyłem się z WPS bo mi się podobał wyglądem, ale później dałem sobie spokój i wgrałem Libre Office, bo dziś nie odbiega już tak od zwykłego MS Office, a nawet
@fervi: Wklepywanie poleceń w konsolę ma być wygodniejsze niż 2x klik (menu > deepin store) i wpisanie nazwy aplikacji do zainstalowania? ;)

Tak samo jak do Gita wolę mieć wizualne narzędzie, konsola w ostateczności jak UI brakuje funkcji.

Ciekaw tylko jestem jak Deepin ogarnia dwie karty graficzne (dedykowana i zintegrowana), bo Ubuntu z tego co pamiętam na moim lapku uruchamiało obie lub dedykowaną, co całkowicie mijało się z celem. A tego
@szoorstki: mi solus przypadł do gustu ze względu na środowisko i lekkość ale miałem problem ze sterownikami no i mała ilością aplikacji w repo. Przewracając Mirko doszedłem do wniosku że postawie manjaro. Potem okazało się że jest community release z preinstalowanym budgie co jeszcze bardziej zmotywowało mnie do instalacji. I tutaj szok: nvidia z Intel hybrid graphics działa out of the box. Zniknął też problem który miałem na solusie z drukarką