Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od poniedziałku do piątku tworzymy krótkie podsumowanie wiadomości ze świata kryptowalut. Wczorajsza kryptoprasówka poniżej.

➡️Prasówka kryptowalut – 9.10⬅️

Dowbit to międzynarodowy serwis informacyjny o kryptowalutach. Poniżej nasza prasówka.

1. Jakie będzie podejście Francji do ICO?
2. Pierwszy atomic swap pomiędzy Ethereum i Bitcoin
3. Czy kryptowaluta IMF zastąpi Bitcoina?
4. Karta płatnicza Bitcoin od Bitflyer

1. Według krajowego regulatora rynków finansowych, Francja przystępuje do formułowania zasad obejmujących przeprowadzania zbiórek funduszy poprzez ICO. Przemawiając w zeszłym tygodniu w magazynie biznesowym Challenges, Robert Ophele, prezes agencji AMF (Autorite des marches financiers), powiedział, że jego agencja dąży do sformalizowania przepisów dotyczących wykorzystania technologii Blockchain, powołując się na rosnące zainteresowanie tą technologią we Francji. Więcej: https://dowbit.pl/bedzie-podejscie-francji-ico/

2. Zdecentralizowana giełda kryptowalut Altcoin Exchange poinformowała, że 7 października ich zespół pomyślnie przeprowadził pierwszy atomic swap pomiędzy Ethereum i Bitcoin. Według startupu stojącego za giełdą, jest to ich pierwszy krok do stworzenia procesu wymiany niewymagającego zaufania. Więcej: https://dowbit.pl/atomic-swap-pomiedzy-ethereum-i-bitcoin/

3. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) jest mocno zainteresowany stworzeniem swojej własnej kryptowaluty. Jak donosi Wall Street Journal, kryptowaluta IMF miałaby być odpowiedzią na Bitcoina i pełnić zadanie scentralizowanej kryptowaluty oraz zastąpienia amerykańskiego dolara jako waluty rezerwowej. Więcej: https://dowbit.pl/kryptowaluta-imf-zastapi-bitcoina/

4. Bitflyer, największa pod względem obrotu, japońska giełda Bitcoin, udostępniła własną, przepłaconą kartę Visa. Karty będzie można zasilić środkami w BTC poprzez samą giełdę lub inne portfele Bitcoin. Karta płatnicza Bitcoin od Bitflyer denominowana będzie w japońskich jenach a jej użytkownicy będą musieli liczyć się z dosyć niskimi limitami wpłat. Jest to jednak kolejny krok w kierunku globalnej adopcji kryptowalut. Więcej: https://dowbit.pl/karta-platnicza-bitcoin-bitflyer/

Do usłyszenia jutro!
#bitcoin
  • 10
Czy kryptowaluta IMF zastąpi Bitcoina?


@Dowbit: to się uśmiałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, już wpłacam wszystkie pieniądze spowrotem do banku. Zapamiętaj sobie raz na zawsze NIC nie pobije bitcoina. Czytam te Twoje artykuły, doceniam wysiłek ale niektóre trącają zielonką w krypto.
czy ICO to teraz synonim kryptowalut?


@Ranger: ICO taniej, szybciej, bez ceregieli. Kiedyś, żeby wyruchać januszy musiałeś ogarnąć wiele rzeczy, kopanie, reklamę, społeczność, musiałeś włożyć wysiłek. Teraz o wiele łatwiej, produkujesz PDF-a, wykupujesz artykuły w kilku pismach, zgarniasz kasę i na Seszele. Życie scamera staje się coraz łatwiejsze.
@pawlo74 przejrzałem transkrypcję tego wykładu i zaraz wydreptam dziure w podlodze od chodzenia z zażenowania. W skrócie, zrobimy swojego bitcoina, ale:
- Centralizacja
- Niskokosztowa kryptografia xDDD
- Sztywna relacja do fiatów
- jasny algorytm kreacji, no chyba ze akurat bedziemy potrzebowali wiecej, to się dorobi
Debilizm jakich codziennie wiele, ale to mówi szefowa imf. Wtf.
@OddychajSwiadomie: przyznam się, że ja nawet nie czytam takich artykułów, strata czasu. Ale dzięki za streszczenie, spodziewałem się tego :) Na takie pomysły to nawet szkoda mojego komentarza.
Mnie przeraża niewiedza ludzka, faktycznie są ludzie, którzy biorą takie zagrożenia bitcoina na poważnie. Wydaje mi się, że każdy potrzebuje spędzić trochę czasu w krypto aby zacząć zauważać idiotyzm takich projektów.
Kto i jakim sposobem zmusiłby mnie do korzystania z takiego czegoś jak
@pawlo74 to nawet nie chodzi o standardową gadkę niedoinformowanych oficjeli. Zestawiając oficjalnie jakiekolwiek krypto, nawet totalnie z dupy, z fiatami i utrzymując sztuczny kurs, sami wykopaliby sobie dołek. Taka sytuacja aż błagałaby o zagranie w stylu soros vs bank anglii. Cena w końcu zostalaby uwolniona, imf upokorzony, a sztuczny pośredni twór zastąpiony btc. Tym sposobem btc dołączyłby do grona eur i usd, a wlasciwie nawet stanąlby wyzej, bo ktora waluta ma oficjalny,
@OddychajSwiadomie: z tego tunktu widzenia to bitcoin jest najsilniejszą walutą na ziemi, która nie boi się nawet zagrań wielkich graczy jak Soros czy ktokolwiek inny. Dla mnie to jasne, że bitcoin już teraz stoi wyżej i jest silniejszy niż USD czy EURO. Żaden nawet najbogatszy bank czy człowiek nie może sprowadzić ceny bitcoina na dno i zniszczyć wiary w walutę, jedynie co mogą zrobić to wysłać cenę w kosmos co jedynie
@pawlo74 Bardzo bym chcial, zeby tak bylo, ale z samego chcenia nic sie nie materializuje ;) Moze i jest silniejszy, ale z tego poki co nic nie wynika. Z prostego faktu: Zalozmy, ze jestem wyznawcą btc, wierze ze kiedys zdominuje świat. Jesli potrzebuje czegos za 5k$ to to kupię i tyle, odrobienie tej kasy zajmie mi mw tyle samo czasu co jej zarobienie. A kupic cos za 1btc... no, juz jest dyskomfort,
Bardzo bym chcial, zeby tak bylo, ale z samego chcenia nic sie nie materializuje ;)


@OddychajSwiadomie: nie z Twojego czy mojego chcenia zmaterializuje się ale z natury ludzkiej. Ludzie są chciwi a chciwość napędza ludzi.
Nie widzę żadnego problemu w tym, że wartość rośnie a ludzie nie używają jako waluty, bardzo dobrze, że nie używają bo dzięki temu wartość będzie rosła jeszcze szybciej, ludzie będą się stawać jeszcze chciwsi i zmaterializuje