Wpis z mikrobloga

Krokwie 16x10, belki 18x10, murłata 14x14, "okap" 60cm. Rozstaw krokwi co 625mm, krycie blachodachówką. Nie połamie się? Zazwyczaj spotykałem się z tym, że belki i krokwie są zacięte i łączone na murłacie, ale chcę podwyższyć strych tak by był bardziej użyteczny. Podobno liczy się obrys ścian zewnętrznych do powierzchni, budynek jest na zgłoszenie, można zrobić od razu zadaszony ganek wykraczając powierzchnią dachu na 3 metry od elewacji? Oczywiście trzeba będzie podeprzeć na słupach...

#architektura #inzynieria
Vein - Krokwie 16x10, belki 18x10, murłata 14x14, "okap" 60cm. Rozstaw krokwi co 625m...

źródło: comment_3lI5FnTqSsGSa7HTphN2edWZ4b4RtMOu.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Vein akurat to mój zawód, mogę ci powiedzieć że nie połamie się, chociaż jak podasz rozpiętość dachu, kat nachylenia i lokalizacje (różnie w Polsce przyjmuje się obciążenie śniegiem i wiatrem) to mogę przeliczyć. Co do kwestii prawnych też mogę podpowiedzieć jak wrócę z pracy bo na telefonie kiepsko się pisze
  • Odpowiedz
Krokwie 16x10, belki 18x10, murłata 14x14, "okap" 60cm. Rozstaw krokwi co 625mm, krycie blachodachówką. Nie połamie się? Zazwyczaj spotykałem się z tym, że belki i krokwie są zacięte i łączone na murłacie, ale chcę podwyższyć strych tak by był bardziej użyteczny. Podobno liczy się obrys ścian zewnętrznych do powierzchni, budynek jest na zgłoszenie, można zrobić od razu zadaszony ganek wykraczając powierzchnią dachu na 3 metry od elewacji? Oczywiście trzeba będzie podeprzeć na
  • Odpowiedz
@damastes: wiedza związana z IT to też wiedzą specjalistyczna, a często daje porady. Wiedza z mechaniki pojazdowej też jest specjalistyczna, a też pomagam jak mogę...
  • Odpowiedz
Dziękuję @aaxds666
@damastes: nie chcę wchodzić w dyskusje, to jest dosyć szeroki temat i jest dużo różnic między daniem porady na forum, a sytuacjami o których piszesz.
  • Odpowiedz
@aaxds666: kąt nachylenia w przypadku równoramiennym wynosi ~45*, w przypadku drugim, 45* lewej połaci i 28,5* prawej. Rozpiętość w przypadku lewym wynosi 6 metrów, w przypadku prawym 8,4. Podlasie.
  • Odpowiedz
@Vein: Przesuwając oparcie krokwi poza mur tworzysz dwa wyzwania, raz najsłabszym miejscem ze względu na zginanie i ścinanie będzie na belce poziomej podparcie na murłacie ze względu na zginanie od ramienia 0,6m (proporcja belka do krokiew w optymalnym rozwiązaniu strzelam, że powinna być większa) . Dwa musisz siłę poziomą z krokwi przenieść gdzieś dalej bliżej muru na belkę (nakładki ze sklejki, płaskowniki), samo podcięcie na końcu (czy tylko łącznik) nie przeniesie
  • Odpowiedz
@KollA: Mój pomysł na przeniesienie obciążenia (żeby nie działało na zginanie) to dodanie pionowych belek ("ścianki kolankowej) celem podparcia krokwi.
  • Odpowiedz