Wpis z mikrobloga

@newlifefloods: Zobacz sobie jakie są oferty w Twojej okolicy, czego wymagają i pod to się ucz. Spring zawsze na propsie, hibernate też się przyda, wzorce projektowe. Potem java 8, streamy, porządnie lambdy, predykaty, bifunction dla zabawy. Potem możesz się bawić modułami Springa, jakieś security.
@newlifefloods: Co to znaczy uczyć się czystej javy ee? Hibernate to też jest "czysta java ee" bo jest implementacją standardu java persistance api wprowadzonego w javie ee 5. Jeżeli chodzi ci o zabawe servletami to nie ma to sensu większego. Naucz się springa dobrze, co zajmie Ci ze 2-3 lata.
@fegwegw: no niby czemu? Jaki jest sens bez dobrej znajomości javy siadanie do jednego z największych frameworków NA ŚWIECIE, który wymaga znajomości wielu skomplikowanych zagadnień z dziedziny inżynierii oprogramowania, wspiera różne paradygmaty i sam swoim zakresem rozpościera się przez wiele gałęzi programowania. Rozumiem, ze jakby ktos chciał się nauczyć C to poleciłbyś mu naukę na podstawie kodu jądra linuxa xD?
@newlifefloods: jak znajdziesz prace w springu to i tak predzej czy pozniej na to trafisz i cos tam lizniesz. Niekoniecznie same servlety ale ejb na 100% bo wiele nowych systemow bazuje na starych legacy modulach mavenowych (szczegolnie w bankach). Nie wiem czy warto tego teraz sie uczyc. W sumie fajnie wiedziec jak dzialaja servlety i czasem nawet na rozmowie o springa moga ci zadac pytania na ten temat. Mnie meczyli tym
Niekoniecznie same servlety ale ejb na 100% bo wiele nowych systemow bazuje na starych legacy modulach mavenowych (szczegolnie w bankach). Nie wiem czy warto tego teraz sie uczyc. W sumie fajnie wiedziec jak dzialaja servlety


@TurboDynamo: Zaraz, czy Ty właśnie stwierdziłeś, że nie warto wiedzieć jak działają servlety?
Wątpię aby ktoś jeszcze korzystał ze starych technologii, skoro są nowe zgrabnie to opakowujące :)


@masztalski91: Problem w tym, że Java EE to nie jest stara technologia, a spring się na wielu specyfikacjach opiera