Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam problem z Xiaomi Mi Box 4k, otóż obraz nie jest ciągle płynny co jakiś czas są takie przycinki jak by procek wtedy łapał z 100%, android jest najnowszy, dzieje się tak na wszystkich apkach m.in ipla, player, KODI IPTV, wina leży 100% po jego stronie, bo TV daje radę sobie sam z Smart TV tam już wszystko ładnie śmiga na player jak porównuję, niby zabawka za 300zł+ i powinno być dobrze, ale nie jest...miał ktoś z was taki problem?
Dawałem różne rozdziałki od 720p60hz aż do 4k60hz bo owe TV obsługuje.

#xiaomi #mibox #android #4k #pytanie #kodi
daaniel121 - Witajcie, mam problem z Xiaomi Mi Box 4k, otóż obraz nie jest ciągle pły...

źródło: comment_muEiZgAwECNNSSlRoqne8UOOkNcTWSoQ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@daaniel121: z pendrivea też lubi przyciąć, ogólnie nawet podczas słuchania radia zdarza mu się. Nie jest to zbyt uciążliwe ale trochę #!$%@?. :/
  • Odpowiedz
@daaniel121: Wiem, że prawie 2 miesiące temu pisałeś, ale samemu z miesiąc temu kupiłem Xiaomi Mi Box i na zwykłym monitorze, który mam do kompa wszystko śmigało idealnie. Obraz/dźwięk - no malinka po prostu. Teraz kupiłem TV 4k od LG i dupa.... Na jutubie widać, że dźwięk nie idzie równo z wideo (problem z synchronizacją) i to samo mam na netflixie. Gdy odpalam z TV youtube'a albo Netflixa bądź z
  • Odpowiedz
  • 0
@SiDi mi jak pisałem pomogło 4k 50hz nie jest jakoś ideolo jak program z TV anteny, ale no nie jest źle, na 60hz jest tragedia... Przy takich szybkich akcjacj nie jest to tak płynne jak powinno, ale no na 50jest lepiej, do tego się idzie przyzwyczaić, już nie widzę żadnej różnicy
  • Odpowiedz
@daaniel121: Ja kupiłem Xiaomi Mi Boxa bo nie miałem Smart TV i także ze względu na to, że podobno producent po prostu przestaje po jakimś czasie wspierać dany produkt i samemu odinstalowuje mu aplikacje XD Ale teraz wychodzi na to, że ten Xiaomi Mi Box jest przereklamowany.
  • Odpowiedz
  • 0
@SiDi mi akurat dźwięk i obraz szedł zawsze dobrze, No masz rację do tych Smart TV, to fakt :D No i też stwierdzam to, że jest przereklamowany, jak masz gdzieś inny TV sprawdź lecz jak piszesz, że na monitorze dobrze to nie wiem, może telewizory coś mają w sobie innego, mi pisali żeby kabel zmienić HDMI możesz zobaczyć, ale u mnie chyba nie ma znaczenia czy jakiś z wysokiej półki kabel
  • Odpowiedz
kodi jest slabo wydajne i niestety przyciac potrafi. Mi box chodzi fajnie i na innych playerach nic nie przycina. Proponuje zainstalowac czyste kodi i na nim cos odpalić
  • Odpowiedz
Cześć, czy ktoś rozwiązał problem przycinania? Dzisiaj przyjechał mi mi box z chin i mam co jakieś 2-3 mikro przycięcie w filmie. Testowałem sporo aplikacji, zmieniłem kable, przestawiłem na 50p, przywracałem ustawienia fabryczne i nadal to samo.. nie da się komfortowo oglądać filmu. Czy ktoś może napisać czy u niego działa zawsze płynnie?
  • Odpowiedz
Z moim było tak samo, pomogło postawienie routera, a zasadzie repeatera w pobliżu boxa. Wczesniej pomimo tego, że urządzenie łączyło się z sieciami 2,4 czy 5 GHz nie chcialo działać.Dodam, że inne sprzęty w tym samym miejscu radziły sobie doskonale. Po tym zabiegu skończyły się problemy z netflixem i innymi programami do oglądania filmów on-line. Działa również hbogo i ncplusgo (zainstalowane apk sklonowane z tabletu). Prędkość neta można sprawdzić jakimiś speedtestem zainstalowanym
  • Odpowiedz
Mialem ten problem raptem 2 miesiace po kupieniu urzadzenia. Zmulalo najpierw na Netflix, potem tez na YT. Odeslalem urzadzenie do serwisu, zaladowali najnowszy firmware i wsio. Aktualizacji sie nie dalo pociagnac, bo pokazywalo ze jest wszystko aktualnie. Nie znam sie, moze da sie do kompa podlaczyc i samemu to zrobic, ale narazie mam po problemie. Co do sieci to mi wykrywa tylko 5G wiec nie mam wyboru. Poza tym skoro dzialalo na
  • Odpowiedz
Stary temat ale chciałem napisać, że mam miboxa 4k S i miałem ten problem(zacinający, zamulający i nagle przyspieszający obraz mimo ze dźwięk był płynny). Po zmianie pudełkowego kabla hdmi na taki porządny kabel hdmi z pozłacanymi końcówkami, wszystko działa płynnie.
  • Odpowiedz