Wpis z mikrobloga

@piec-siedem:
Widzę że jesteś nowy w Trójmieście, więc spieszę się Tobie wytłumaczyć wszystko. Ale po kolei.
tak możesz. Np. linia 171 (Gdańsk Oliwa Pętla Tram.-Gdynia Karwiny Tesco) są uznawane bilety ZKM i ZTM.
I w granicach administracyjnych miasta Sopotu możesz gdyńskimi biletami jeździć gdańskimi autobusami i na odwrót! Ale pamiętaj! Jeśli wsiądziesz w gdyńską linię "S" i skasujesz gdański bilet za 3,2 (zakładam że nie przysługują Tobie ulgowe
  • Odpowiedz
@WroTaMar: To jest rewelacja w Trójmieście. Zastanawiam się, jak mają orientować się obcokrajowcy, ba nawet przyjezdni, skoro lokalni mają problem.
Przy okazji - w automatach biletowych ZTM Gdańsk podczas kupowania biletów SKM (jak również na biletach) pojawiła się informacja o tym, że bilet jest ważny na najbliższy pociąg (kiedyś tej informacji nie było). Znasz może interpretację? Średni jest sens kupowania biletu w automacie, jeśli dopiero mam zamiar dojechać do dworca.

Swoją
  • Odpowiedz
@macabrankov: prawdę mówiąc jeśli chodzi o SKM to nigdy nie kupowałem biletu ich w ich automatach biletowych (ZTM Gdańsk ma własne, ZKM Gdynia ich nie ma i nie wiadomo czy będzie mieć...). Tutaj jestem zachowawczy i kupuję w kasie papierowy bilet. Właśnie między innymi dlatego, aby nie mieć przykrej niespodzianki.
Chociaż z drugiej strony bilet z biletomatu SKM jednoprzejazdowy który jest ważny na najbliższy pociąg uważam za coś chorego i za
  • Odpowiedz
@WroTaMar: Akurat chodziło mi o kupowanie w automatach biletowych ZTM Gdańsk (tych od autobusów) - mają o niebo wygodniejsze automaty niż SKM (przynajmniej te pierwsze wersje, które wiecznie nie miały drobnych). Co ciekawe - te bilety są normalnie do kasowania, ale i tak mają informację o najbliższym pociągu.
Co do samej polityki SKM się zgodzę - chore i nieprzyjazne, jak cała komunikacja w Trójmieście.
Zatem czekam na odpowiedź od ZTM.
  • Odpowiedz