Wpis z mikrobloga

W odniesieniu do tego znaleziska: https://www.wykop.pl/link/3953511/nigdy-nie-zaczynaj-korespondencji-od-witam/

Wypochan- portal, na którym prawie nikogo nie mierzi zwracanie się do księży per "magnificencjo", "eminencjo", "najprzewielebniejszy", etc. przez prezydenta kraju, ale we własnej korespondencji oficjalnej bolą ich zwroty pokroju "Szanowny Panie (tytuł naukowy i nazwisko)" do osób o jakimś stopniu i dorobku naukowym.

Z tymi to się trzeba witać i luj, nie będą nam narzucać lewackiego zaznaczania szacunku i hierarchii. Chyba, że to ksiądz- wiadomo, że ten powinien spotykać się z większym szacunkiem i autorytetem niż ludzie, którzy szerzą lewacką naukę. No i bynajmniej jako synonim przynajmniej, do tego wziąść zamiast wziąć, bo wszelka poprawność językowa to lewactwo.

Od kiedy Wykop zalała fala trolli #60groszyzawpis oraz beneficjentów 500+, mam wrażenie, że większość użytkowników jakąkolwiek uczelnię wyższą widziała co najwyżej przez lornetkę, albo z demonizującego je artykułu na "niezależnym" portalu. Bo aż nie chce się wierzyć, że jakikolwiek student, albo osoba, która studiowała, może być takim ignorantem.

#neuropa #gorzkiezale #przemyslenia #wykop
  • 5
@Xizor:

FYI, tytuł "magnificencja" przysługuje rektorom. Księży można nazywać "eminencją" ( kardynałów) albo "ekscelencją" w przypadku arcybiskupów i biskupów.

Co za lewackie dyrdymały, przecież wystarczy "Witam rektorze/arcybiskupie". Nie mów jak mam żyć, jak mam pisać lewagu.