Wpis z mikrobloga

@goltus: Trochę na siłę alternatywne, może w głównym top 100 rzeczywiście jest trochę ckliwych filmów dla każdego, ale tutaj przesada w drugą stronę. Pełno Bergmana czy Kurosawy jeszcze ok, ale pominięcie wszystkich współczesnych geniuszy na rzecz siedmiogodzinnego filmu o węgierskiej wsi to już ostre silenie się na odmienność, nie wiem na podstawie czego powstał ten ranking.
@ArcziW: ten 7 godzinny film o wegierskiej wsi na prawde powstal czy to po prostu hiperbola z twojej strony? :D
ale racja, zgadzam sie, sporo tutaj autorskiego kina sprzed lat ktoremu mimo wszystko i tak nie mozna odmowic glebii i IMO nie bez powodu sie znalazly w zestawieniu
No masz Satantango, 54 pozycja:d Dla zapalonego studenta filmówki może to i fajna lista, ale 99% ludzi raczej więcej wyniesie z czegoś Finchera czy Nolana niż Fanny i Alexander czy Tarkowskiego, i to nawet nie tylko rozrywki. Chociaż naprawdę ponadczasowe pozycje też tu można znaleźć.
@goltus: Nie wiem czy to aż tak "alternatywne" top 100. Każdy kto trochę interesuje się filmem powinien znać jakieś 80% pozycji z tej listy. Moim zdaniem na pewno nie KAŻDY z tych filmów wart uwagi, ale to wiadomo...rzecz gustu.
@goltus: parę z tej listy mi się mocno podobało (widzę nawet perełki jak Podwójne ubezpieczenie :D) także przymykam oko na to, że pełno tam nudziarza Kubricka i wrzucam do zakładek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)