Wpis z mikrobloga

Jeden z moich ulubionych Kormoranów... koźlak wędzony :)
Daje dymem z ogniska i rozpieszcza podniebienie swoim bogactwem hehe
Bardzo pijalny jak na styl...

Co ciekawe, piwo zabutelkowane zostało pod koniec września, a na rynek trafiło mniej butelek niż Imperium Prunum...
Sztos można powiedzieć :D

Pozycja obowiązkowa dla fanów wędzonek... w zeszłym roku jakoś mi umknął, bo udało mi się dorwać tylko jedną butelkę..
Teraz nadrobiłem zaległości i przytuliłem zawczasu dwa kartony..

Polecam wszystkim za wyjątkiem uczulonych na wędzone piwa :P
#piwo #craftbeer #pijzwykopem
StaryChop - Jeden z moich ulubionych Kormoranów... koźlak wędzony :)
Daje dymem z og...

źródło: comment_tsQqibaylLatveudQp62faLy7e9ENljr.jpg

Pobierz
  • 6
@StaryChop:
Witam Pana, aż bym się napił takiego Kormorana, na ten moment piłem tylko Witbier Kormoran + AIPA, niestety u mnie w mieście nie widziałem nigdy innych piw z podróży Kormorana, szkoda. Dobry jest też Kormoran Porter Warmiński.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia.
@DonislawDev: Witam Pana ponownie,
Oj, tak... Kormoran to jeden z moich ulubionych browarów :)
Piłem już ich wszystkie piwa, a zaopatruję się w Auchan, Makro (mają bardzo szeroki wybór Kormorana) czy wreszcie zamawiam ich piwa w sklepach specjalistycznych... także polecam się rozejrzeć.
Sklepy współpracujące z Kormoranem znalazłem na ich stronie: http://browarkormoran.pl/gdzie-kupic/
Uważam, że cała seria Podróży Kormorana jest bardzo udana.
Z piw dostępnych poza serią oczywiście Porter Warmiński to perełka, tak
@StaryChop:
Dziękuje za polecenie strony, widzę, iż jest Real + MAKRO w moim mieście, niestety, oba sklepy są już w moim mieście zamknięte.
Kormoran 1 na 100 bardzo dobry, goryczkowy, cytrusowy, bujna czapa piany, ładny lacing, orzeźwiający, pełny, ciekawy smak. Ostatnio niestety miałem pecha i trafiłem na partię, w której dominowała sama goryczka (ukrywała cytrusy).
Dobrego piwa, to zawsze warto szukać, ja to lubię szukać różnych piw, których jeszcze nie piłem.
@DonislawDev: zgadza się, trzeba szukać i próbować, bo innej drogi nie ma :)
A co do słabszej partii to cały urok takich piw hehe
Poszczególne warki często różnią się wyraźnie między sobą... ale Kormoran pod tym względem to pierwsza liga.
Naprawdę potrafią utrzymać poziom swoich piw i nie zdarzyło się jeszcze aby jakoś znacząco piwo odbiegało od standardu i na rynek trafiła słaba partia.
Wiele browarów tego nie potrafi i często
@StaryChop:
Kormoran to ma dobre partie, tylko czasami w 1 na 100 jest zbyt goryczkowe, nigdy mi się u nich nie trafił żaden DMS, ani nic takiego (alkohol, żelazo i takie tam).
Tak Miłosław to ma wahania spore, normalnie jak piłem różne partię, to myślałem, że różne piwa piję, aż strach kupować.
Wie Pan, człowiek chce się napić piwa na spokojnie, no a tam mocny DMS i to tyle :-}
@DonislawDev: Pełna zgoda, mam dokładnie takie same doświadczenia :)
Często przez to robię tak, że jak lubię jakieś piwo, a nie trzyma ono stałego poziomu, to kupuję jedną butelkę na próbę i jeżeli okaże się, że wszystko jest OK to wracam po kolejne butelki z tej samej warki i biorę na zapas :)