Wpis z mikrobloga

@tomszczyk zależy od twojego charakteru - jeśli masz silny charakter i jesteś cierpliwy i opanowany, i odnajdziesz jakąś radość w widoku pogryzionego telefonu czy pilota to bierz :D inaczej będziesz biegał wkurzony za psem. Są bardzo inteligentne, są psami jednego pana - to się sprawdza, jedynie na mam respekt całkowity u mojej, znajomi czy rodzina sobie radzi, ale bieganie za psem z kapciem wokół domu nie jest zabawne dla niektórych :D mnie
@tomszczyk mojego niebieskiego miała w tyłku, tzn kocha bardzo, ale wlezie na stół patrzy się na Ciebie i się dosłownie śmieje :D a niebieski jej pozwalał na dużo, to i ona za bardzo go nie słuchała, ja wystarczy że się spojrzę i pies w sekundę jest już poza stołem
@agaciksa moja robi czasem takie kich kich i fuf fuf czoch czoch i kwik kwik jak jej się coś śni, i wtedy kopytkuje. Ale jeśli chodzi o szczekanie - nie szczeka. Ma całą gamę dźwięków, ziewów, wzruszeń i zniecierpliwień, ale nie szczeka :D
@tomszczyk ciężko, to orka po ugorze. To psy zdecydowanie dla nielicznych. Trzeba byc stabilnym psychicznie, cierpliwym, stanowczym, zero agresji, konsekwentnym i bardzo zorientowanym na cel. Czytac i sluchac tez trzeba umiec i chciec. Nie nadaja sie na pierwszego psa, przed zakupem polecam mocno zapoznac się z grupami na fb i w necie, poczytać o ich charakterze, chorobach, zywieniu, fajnie zakumplowac sie z towarzystwem, ktore zeby zjadlo na rasie. Przejechać sie na wystawy,