Wpis z mikrobloga

Rano #ula wystrzeli Atlas V a wieczorem #spacex Falcon 9?
Generał Monteith potwierdza gotowość do obsługi startu dwóch rakiet na Florydzie w ciągu doby.

Good news for Florida’s Space Coast. Just spoke w/ Air Force Gen. Monteith - he confirmed the Cape is ready to handle two launches in a day.

https://twitter.com/SenBillNelson/status/915671776356691969

#floryda #rakiety
J.....I - Rano #ula wystrzeli Atlas V a wieczorem #spacex Falcon 9?
Generał Monteith...

źródło: comment_5Mdjckc1dzBHnjXeQTbQuUJVqWK6JyUz.jpg

Pobierz
  • 9
@Migfirefox: w USA każdy start rakiety jest nadzorowany przez Armię. 2 systemy radarów śledzą trajektorię lotów, to armia trzyma rękę nad kill switch rakiety.

Dodaj do tego zabezpieczenie terenu, zabezpieczenie przestrzeni powietrznej, zabezpieczenie oceanu i ew. strefy gdzie rakieta może spaść. Koszta i zasoby ludzkie potrzebne do zabezpieczenia lotów są ogromne.

SpaceX od 2014 roku używa własnych systemów autodestrukcji ( film z pierwszego użycia ),
ale dopiero w tym roku są
J.....I - @Migfirefox: w USA każdy start rakiety jest nadzorowany przez Armię. 2 syst...
@Migfirefox: Od lat 50. Range Safety 32 razy używało Flight Termination System(przycisku destrukcji rakiety).
Ostatni przypadek ręcznej autodestrukcji to Cygnus CRS Orb-3 tuż przed uderzeniem w ziemię.

Rakieta jest w zasięgu nadajników systemu przez cały czas lotu. Są to antenty sterowane i dookolne.

Wysłany sygnał przebija kopuł zbiorników z paliwem i kopuły silnika w drugim stopniu, dekompresja powstrzymuje rakietę przed dalszym lotem.
J.....I - @Migfirefox: Od lat 50. Range Safety 32 razy używało Flight Termination Sys...
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

JRtI - Just Read The Instructions, Pacific landing ~~barge~~ ship
CRS - Commercial Resupply Services – Kontrakt, w ramach którego firmy SpaceX i Orbital ATK dostarczają zapasy na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
ATK - Alliant Techsystems, predecessor to Orbital ATK
Orb-3 - 2014-10-28|Orbital Antares 130, ~~Cygnus cargo~~ Thrust loss at launch

Jestem botem

@JRtI: ja to wiem, ale to dobra ciekawostka dla tych co nie wiedzą tego ;)

Po prostu mam lekki dysonans pomiędzy tym co Elon pokazał ostatnio na konferencji, a informacją że range da radę zabezpieczyć aż 2 loty jednego dnia!