Wpis z mikrobloga

Cześć, na szybko powiem o co mi chodzi, a nóż, ktoś będzie mi w stanie coś polecić/pomoc.

Jestem przedstawicielem handlowym, kiedys kolega uczył mnie podstaw programowania, w sumie chciałbym się czegoś więcej nauczyć, a jak wiadomo najlepiej uczy się mając jakiś cel. Więc postanowiłem postawić sobie swój cel i chciałbym napisać program, który pomógłby mi w pracy, a miało by to wyglądać tak:

Chciałbym stworzyć program ofertowy, gdzie wpisał bym sobie kod produktu, ewentualnie jaki rabat chciałbym udzielić i żeby program wrzucał mi do worda, albo pdf, przygotowaną wcześniej formułę w postaci, nazwy produktu, opisu, ceny i zdjęcia.

Czy znajdzie się tu jakiś Mirek, albo Mirabelka, kto podpowie mi, od czego powinenem zacząć, ewentualnie jak najprościej, w czym, etc. było by to zrobić. Wieczorem w hotelu nie mam co robić, więc mógłbym się uczyć programowania, tworząc właśnie taki programik.

#informatyka #programowanie
  • 3
@Littauer: wydaję mi się że na początek dobrze by było abyś załapał podstawy programowania, jeden z naszych mireczków @spetz stworzył serię filmików które zaczynają od postaw i omawiają coraz to bardziej zaawansowane apekty programowania w c#. Myślę że po przerobniu tego materiały mógłbyś zacząć montować swoją aplikację bardziej świadomie.

link do pierwszego odcinka