Wpis z mikrobloga

@specjaltohu: kupilem mechanika pod osu ale jakos bardzo duzej roznicy nie zauwazylem, moze tylko to ze mechanik po dluzszym okresie gry nie zmieni swoich wlasciwosci poczatkowych znaczy przelaczniki sie nie zuzyja tak szybko jak w membranowej
@specjaltohu: mechaniczne często mają to do siebie, że wcześniej odbierają naciśnięcie, tak jak na przykład w mojej poprzedniej klawiaturze Tesoro Durandal na redach, albo dokładnie czujesz moment w którym naciskasz klawsz, tak jak w mojej obecnej chińskiej Mechanical Eagle Z-77 na niebieskich switchach. wyników ci to raczej nie poprawi, ale gra się po prostu przyjemniej.
@specjaltohu: Magicznie nie podniesie wyników, ale realnie rezultaty powinny być widoczne od razu, chociaż to zależy od Twojego poziomu (pp to #!$%@? a nie wyznacznik, chodzi tu głównie o fizyczne rozwinięcie palców).

No i mechanik jest zwyczajnie sto razy lepszy do zwyczajnego użytkowania, nie chce się wracać do membranówek.
Praktycznie bez względu na rodzaj switchy na samym początku mogą być jakieś problemy z accuracy, ale one w 95% znikają (trzymanie low
@specjaltohu: Tutaj preferencje wchodzą w grę, ale z reguły jest kolejność Brown/Red - Blue - Black - inne (raczej nie uświadczysz). Lepsze do ogólnej pracy i w zupełności wystarczające do osu! są Browny - te polecam każdemu. Redy też będą dobre, ale brak wyczuwalnego punktu aktywacji może niektórym sprawić kłopot z acc, ale może pomóc przy długich szybkich streamach. Tak naprawdę obie te opcje są fajne. Blue są nieco ciężkie i
@specjaltohu: Cherry i Gateron to są produceni switchy. Interesują Cię głównie Cherry MX. Te Gaterony dałem tak o, bo ich nie uświadczysz w klawiaturach w PL, raczej tylko jako pojedyncze switche. Jednak jeśli jakieś switche się popsują w twojej klawie z Cherry MX, to Gaterony są tańszą i fajną opcją na przelutowanie (są kompatybilne). Na allegro sprzedaje/sprzedawał je gościu z FalbaTech, ewentualnie możesz kupić przez korespondencję mailową.

Czyli szukaj jakiejś klawy