Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #pytanie #samochody
Dzwonił do mnie przed chwilą szwagier z pytaniem o opłaty po zakupie auta z zagranicy. Z ciekawości zapytałem się o auto no i znalazłem go na allegro:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-podgrzewane-fotele-2xkompl-kol-alufelgi-sprawna-klima-nowy-tlumik-ID6z0m69.html
Gdy zacząłem podpytywać o szczegóły to mi powiedział, że sprzedawca oferuje umowę "in blanco" na Niemca... Z miejsca mu chciałem wybić z głowy ten pomysł ale mówi, że już jest w drodze. Mam nadzieję, że nie spodoba mu się to auto
  • 26
@Turocki jak może sprawdzić na na historiapojazdu.gov.pl jak auto jest z Niemiec?

@panczekolady ale to silnik benzynowy więc jest szansa ze przebieg nie jest mocno kręcony. Jakoś nie wyobrażam sobie robienia 30-40 tys km rocznie panda i to jeszcze w benzynie. No ale handlarz więc tu zawsze czerwona lampka powinna się zapalić.
@mariusz5891: zgodnie z prawem UE nie ma obowiązku serwisowania auta w ASO żeby miało x lat gwarancji, natomiast naprawy i wizyty serwisowe muszą odbywać się wg interwału oraz norm wymaganych przez producenta. Natomiast nie znam zbyt wielu przypadków żeby auto nowe, kupione w niemieckim salonie, nie jeździło tam minimum 2 lata.

Dla mnie książka jest podrobiona, każda wizyta w serwisie = zapis w ogólnoświatowym rejestrze, który można sobie podejrzeć. Tutaj nie
@mariusz5891: Po 1. samochód jest mniej więcej o połowę skręcony a po 2. to trzeba się zastanowić, za ile (i w jakim stanie) sprzedający go kupił z Niemiec że za 11.100 go sprzedaje - na swoje musi przy tym wyjść ( ͡° ͜ʖ ͡°)