Wpis z mikrobloga

@OstryKrulAlbanii: Szczerze? Nawet na to nie licz. Bierz literaturę/instrukcje i się ucz. Studiuje już 3 rok i nigdy jeszcze się nie zdarzyło by było coś na wykładzie, a potem na labach. Ja wykłady traktuje jako dopełnienie tego co było na cwiczeniach/labach a podstawowy zakres teoretyczny musisz upakować sam. Zarzuce klasykiem:

  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Jak elektronika to pewnie EiTI, a jak EiTI to fizyka, jakaś matematyka albo ulogi. ULOG są łatwe, matematyki przejdziesz, ale fizyka podobno daje teraz w kość młodym adeptom. Nie licz na oświecenie na wykładzie, próbuj ogarniać co trzeba sam.
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Wszystko zależy od tego jaki to konkretnie przedmiot, o czym konkretnie mowa i jakiego rodzaju zadania masz na tych ćwiczeniach. Takie podejście może być bez sensu ale wcale nie musi.
  • Odpowiedz
@Blotny: @4833478: @Quantistico: Dosadniej ujmując, jestem po maturze, po liceum OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM, fakt profil ścisły, ale jak gość na pierwszych zajęciach (będące ćwiczeniami) wylatuje mi z układami logicznymi z cała terminologia techniczną związana z układami to aha. Nie wiedziałem, że mam umieć więcej niż matura rozszerzona z majzy czy fizy.
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem, że mam umieć więcej niż matura rozszerzona z majzy czy fizy.


@OstryKrulAlbanii: No to już wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jak szedłem na studia to mój rocznik był pierwszym (albo jednym z pierwszych) gdzie w LO nie było już całkowania. Nie jeden prowadzący albo zakładał, że sobie doczytaliśmy, albo robił szybkie wprowadzenie w ciągu godziny na temat tego co to jest całka a potem
  • Odpowiedz
Dostałem się z maturą rozszerzoną i taką mają ode mnie wymagać na starcie, a nie technicznego nazewnictwa bez wcześniejszego nauczenia i wyjaśnienia w formie teorii.


@OstryKrulAlbanii: Mogą wymagać co chcą, studia nie są obowiązkowe a do tego powinieneś być wdzięczny, że są za darmo, bo w niejednym innym kraju ludzie się na pół życia zadłużają żeby kontynuować edukację po liceum. Powinieneś docenić możliwości i samemu się douczyć tego czego nie wiesz,
  • Odpowiedz
@4833478: Ale ja nie jestem typem człowieka, któremu trzeba ładować siłą wiedzę (bo podejrzewam, że tacy się nie dostają - mniejsza), ale nikt mnie nie uprzedził, przed pierwszymi zajęciami, że mam już umieć jakieś elementy układów logicznych. Miałem zdać maturę, żeby się dostać i to zrobiłem. Jak można powtarzać działania na potęgach, nie mając nigdy wytłumaczonych potęg, no nie?
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii: Spokojnie, ja też miałem trochę zderzenie z rzeczywistością przez pierwsze kilka tygodni ale ogarniesz o co chodzi i jak to działa. Pierwsze kolokwium dopiero za jakiś czas i nie zdziw się, jeśli z czegoś z czego zawsze byłeś dobry oblejesz - ja tak miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potraktuj pierwszy semestr jako wstępne obicie dupy.
  • Odpowiedz
@OstryKrulAlbanii mogłeś ogarnąć sylabus wcześniej i się przygotować, studia nie są od tego żeby ciebie czegoś nauczyc, tylko żebyś sam się mógł czegoś dowiedzieć ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz