Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuję dwóch drukarek laserowych mono bardzo proszę o pomoc w wyborze:

1. Drukarka laserowa mono
- bardzo mało druku, powiedzmy 5 kartek na miesiąc (dlatego raczej nowa, gwarancja czasowa będzie tu ważna)
- bezawaryjne, żeby wzięło i wydrukowało cos i po 2 miesiącach spoczynku
- wymogi nie są wyśrubowane więc budżet ~250zł

2. Drukarka laserowa mono
- druku trochę więcej, powiedzmy 300 miesięcznie (więc i ważne tanie zamienniki)
- bezawaryjna, WiFi mile widziane, ale jak za tą cenę nie będzie to trudno: do 350zł

#druk #drukarka #drukarki #kiciochpyta #komputery #brother #drukowanie #sprzetkomputerowy
Pozwolę sobie @drtusz bo jesteś chyba w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z gory dziękuję
cebula12klocuch13 - Witam, potrzebuję dwóch drukarek laserowych mono bardzo proszę o ...

źródło: comment_Z5FDN4vmIjMPglXnWXwjeV1igYplJaAa.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13:

1. dla drukowania 5 stron miesięcznie to cokolwiek. teoretycznie toner startowy będziesz wydrukowywać przez 5 lat...
nie masz punktu ksero w okolicy/ sąsiada co użyczy co jakiś czas w zamian za sobotnie piwo?

2. 300 stron to te raczej mała ilość. może SL-M2026W? co pół roku kupisz zamienni za 50PLNów
  • Odpowiedz
Czy Brother HL-1110E będzie dobrym wyborem dla w sumie obu wariantów? Czy jeżeli wersja z WiFi ma miesięczne obciążenie 4x mniejsze to mam rozumieć że wersja bez WiFi jest trwalsza generalnie (pomijając nie zrealizowanie nawet tej niższej wartości)?

@strikingsurface @1 zgadzam się jednak druku absurdalnie mało ale drukarka potrzebna stacjonarnie mimo wszystko. Niekiedy dostępność na miejscu jest nieoceniona
Odnośnie Samsunga to trochę się boję tej firmy jeśli chodzi o drukarki
  • Odpowiedz
2. Drukarka laserowa mono

- druku trochę więcej, powiedzmy 300 miesięcznie (więc i ważne tanie zamienniki)

- bezawaryjna, WiFi mile widziane, ale jak za tą cenę nie będzie to trudno: do 350zł


@cebula12klocuch13: od początku roku 2014 do dziś wydrukowałem na HP P1102W 15000 stron, korzystam na bieżąco, więc wychodzi średnia właśnie ok 350 stron miesięcznie i nic się z nią nie dzieje - kupuje tylko tonery od @toneryzagrosze_pl
  • Odpowiedz
@lent ceny tego modelu są teraz wygórowane. Po tyle co chodzi to domyslam się że to jest jakiś biały kruk obecnego rynku ale niestety przewyższa mój budżet bardzo (wolę jednak kupić nowe sprzęty) dlatego szukam alternatyw
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: teraz zajrzałem na ceneo i allegro i masakra. Pamiętam jak szwagierka kupowała za moją namową tę drukarkę w promocji za 280 zł :o Ale na allegro masz raty PayU 0% jakbyś chciał się pokusić na coś droższego niż budżet.
  • Odpowiedz
HP LaserJet Pro M12a


@cebula12klocuch13: to, że poprzednik miął dobre opinie to nic nie znaczy dla aktualnego modelu.
większość laserów jest głośna.
HP to sprawdzona firma, na pewno będzie łatwiej o dobre zamienniki (polecam activejet w sersji supreme za 90-100 pln 2000 stron.) tym za 30 pln bym nie ufał - u różowego w pracy (budżetówka) kupują przetargowo najtańsze i potem co 2 toner leci na gwarancję, bo drukować nie
  • Odpowiedz
@strikingsurface nie warto skłaniać się ku Brotherowi dla 2 lat gwarancji ekstra? Wszak zamienniki też ma dość tanie, a przy tak małej ilości druku nawet nie brałem pod uwagę kosztów druku, bardziej zależy mi na bezawaryjnej pracy. Nie upieram się na br, tylko dopytuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: nie jest to jakaś niewyobrażalna kwota, a znając życie jak coś jebnie to od razu.

kupijesz prywatnie czy na DG? jak prywatnie tom asz 24 miesiące rękojmi.
jak na firmę kupujesz to czy da się na firmę zarejestrować 3 letnią gwarancję brothera?
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: nie jest to jakaś niewyobrażalna kwota, a znając życie jak coś jebnie to od razu.

kupijesz prywatnie czy na DG? jak prywatnie tom asz 24 miesiące rękojmi.
jak na firmę kupujesz to czy da się na firmę zarejestrować 3 letnią gwarancję brothera?
  • Odpowiedz
Przyjrzałem się bardziej HP M12a, parametry ma praktycznie takie same jak sławetny model 1102. Przy okazji trafiła mi się okazja zakupu 1102w z niedużym licznikiem (wykorzystany toner startowy + pół tonera zamiennika) za 300zl.

Tylko teraz pytanie - co ma tak właściwie model 1102 w sobie ze obecnie chodzi po 800zl? (jak podałem parametry ma takie jak nowa wersja) i czy wobec tego wybrać w tej samej cenie używany 1102w czy nowyM12a
  • Odpowiedz
@lent tak, to faktycznie miły dodatek chociaż u mnie nie będzie wykorzystywany więc generalnie szukam większych zalet używanej 1102 nad M12a. Rozumiem pewien kult, ale nawet wersje bez WiFi są droższe 2x od obecnego modelu nie łapie czemu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: Tu chodzi o to, że P1102 przez lata została przetestowana przez setki tysięcy / miliony użytkowników i została potwierdzona jej bezawaryjność itp. M12a jest następcą, ale nikt na 100% nie wie, czy HP nie umieściło w nich na przykład trochę tańszych materiałów. Raczej powinna być równie dobra, ale przed dłuższym użytkowaniem nikt tego na 100% nie wie.
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: 1102 już nie produkują, zostały ostatnie sztuki do kupienia, a to serio bardzo dobry sprzęt, więc sprzedawcy wyczuli, że mogą na tym dobrze zarobić. :)

A jeśli chodzi o HP vs Brother to musisz pamiętać, że przy Brotherze dochodzą dodatkowe koszty eksploatacji w postaci bębna, który trzeba wymieniać co 9-10 toner (mniej więcej po wydrukowaniu 10000 stron).
Aleeee tonery do HP są droższe. Dla porównania kalkulacja na moich zamiennikach:

HP: obsługuje toner o symbolu 79A. Mój zamiennik kosztuje 119,99 zł. Wydajny na 1000 stron czyli koszt wydruku jednej strony 12,00 gr. 10 tonerów to koszt
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: Do pierwszego użycia to w sumie pierwszy lepszy model możesz wziąć, do drugiego jak uda Ci się trafić na słynnego hp p1102w to warto kupić, w innym przypadku jakiś brother, na pewno najdziesz to niego zamienniki
  • Odpowiedz