Wpis z mikrobloga

Razem poparło też nielegalne referendum ogłoszone przez nacjonalistów.


@Cieplozimno:

Wzywamy prezydenta, rząd i wszystkie ugrupowania polityczne Katalonii do dołożenia wszelkich starań na rzecz zachowania pokojowego, demokratycznego i zgodnego z prawem międzynarodowym charakteru procesu referendalnego i na rzecz osiągnięcia porozumienia z Madrytem.

Nie poparło nielegalnego referendum, tylko chce pokojowego i legalnego referendum. Przynajmniej ja tak to rozumiem, ale fakt, przydałoby się wydać stanowisko już po odbytym referendum. Albo je uściślić.

Decyzja w
@444cztery: O, to może ty w końcu odpowiesz na moje pytanie. Już trzech Mirków uciekło od odpowiedzi - skąd, jakie jest źródło, geneza tego czwartego zdjęcia z Zandbergiem na tle flagi ZSRR?
Wychodziłoby na to, że to fotomontaż.
A jednak jest wciąż rozpowszechniany przez gównoprawicowe stronki.

@Tom_Ja: Napisali, że chcą zgodnego z prawem międzynarodowym procesu referendalnego. Hiszpański TK orzekł, że secesja jest niezgodna z prawem krajowym. Wcześniej działacze Razem wyrazili się jasno, że są przeciwko blokowaniu planowanego referendum:

Sprzeciwiamy się policyjnym represjom, aresztowaniom polityków autonomii, atakom na instytucje regionu i na wolność słowa, przeszukaniom, rekwirowaniu kart do głosowania i innym próbom siłowego niedopuszczenia do planowanego referendum, a także praktycznemu zawieszeniu autonomicznego statusu Katalonii poprzez zastosowanie represji
skąd, jakie jest źródło, geneza tego czwartego zdjęcia z Zandbergiem na tle flagi ZSRR?


@Tom_Ja: Ta czwarta z tego co kojarzę to stop klatka z nagrania z YT (w sumie tak jak 2 i 3).